Decay The Mare PC ve Konsol Oyun İncelemesi

decay-the-mare-pc-konsol-oyun-incelemesi

Decay The Mare, Steam’de karşımıza çıkan bir oyun ve ilk olarak Xbox konsolu için çıktı sonrasında PC için yayınlandı. Şimdi bir incelemesine göz atalım.

Decay The Mare’da karakterimiz uyuşturucu bağımlısı olduğu için rehabilitasyon merkezine yatar. Bu arada tuhaf bir kabusun içinde sıkışıp kalır, biz de ona bu yolda yardımcı olmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Oyunun hikayesi belki çok etkileyici değil ama oyunun havası, korkutucu sahneleri, bulmacaları gerçekten keyifli olmuş.

Bulmaca oyunlardaki gibi tıkla ve topla mantığına dayanan Decay The Mare, eğlenceli ama çabuk biten bir oyun diyebilirim. Yalnız ekrandaki oklara tıklanarak oynanması oyunu biraz dar bir alana hapsetmiş, diğer tarzlara nazaran pek hoş olmamış. Oyunda bazı yerler o kadar birbirine benziyor ki, aynı noktada tur atıyoruz ama yardımcı buton sayesinde size neler yapmanız gerektiğiniz bilgi olarak aktarılıyor.

Decay The Mare oyununda, hiç ummadığınız eşyaların arkasından anahtarlara ulaşabiliyorsunuz. Bazı bulmacalar çocukların bile bulacağı kadar kolay olmasına rağmen kimisi sinir edip bir türlü çözülmüyor. İnternet üzerinden araştırıp bulmaya çalışınca da zevki çıkmıyor, amaç kendimizin bulabilmesidir. Fazla hareketli oyunları sevmeyenleri sıkabilir, odalarda dolaşma bazen çok bayıyor ama yine de bitirmek için çabalayınca çok da uzun sürmüyor.

Grafikler üst düzey olmasa da oyunun sesleri bu açığı kapatıyor. 2.5 boyutlu bir oyun için fena sayılmaz. Çok büyük beklentiler ile oynanacak bir oyun olmasa da, kısa süresi olanların bitirmesi için yeterli olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir