Deadpool Yeni Nesil Konsollara Geliyor

 Deadpool

Deadpool oyunu Marvel Comics takipçilerinin yakından hatırlayacağı bir karakter. Ancak birde bunun oyun dünyasına yansıyan yüzü var ki ne yazık ki oldukça silik kalmış bir proje olarak dikkat çekiyor. 2013 yılı içerisinde Marvel takipçilerinin büyük bir bekleyişle gün saydığı Deadpool hayal kırıklığı yaratmıştı. Xbox 360 ve PS3 konsollarıyla birlikte PC platformlarına ortak çıkan oyun birbirinden farklı eksiklikleriyle herkes tarafından eksi not aldı.

Bu anlamda yapımcı firma olan High Moon tarafından bir düzenleme gelebilir denilse de köklü bir değişiklik yapılmadı. Oyuna katkı sağlayan DLC paketleri yayınlandı fakat oyunun eksikliklerinin giderilmesi ancak son zamanlarda gerçekleşti. Şimdi çok daha iyi bir oyun dinamiğine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Dünyanın en ünlü oyun mecralarından ve satış mağazalarından birisi olan Gamespot ise geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre Deadpool oyunu yeni nesil konsollar için bir versiyon çıkaracak. Üstelik tüm detaylar hazır olmasına karşın oyun severlere bunun haberi yeni veriliyor.

Özellikle Marvel takipçilerinin çok büyük rehavet göstereceğine inandığım oyun fiyat bazında biraz orta segment olsa da denenebilir. Çünkü yapılan hataların tekrar yapılmayacağı aşikâr bir durum. Aslında etkileyici grafik yapısı ve oynanış tarzıyla dikkatleri üzerine çekebilirdi. Bunu hatalarıyla göz ardı eden oyun yapısını bu sefer değiştirdiğine eminim.

Dead Pool oyunu Xbox One ve PS4 için 17 Kasım 2015 tarihinde resmi olarak satışa sunulacak. Aynı zamanda High Moon tarafından verilen ve Gamespot tarafından açıklanan satış fiyatı 145 TL dolaylarında. En güzel yanı ise yeni nesil konsollara gelen Deadpool versiyonunu satın aldığımızda şimdiye kadar çıkmış tüm DLC paketlerinin içinde dahil olması. En azından farklı DLC paketlerini almaktan kurtulduğumuz için fiyat mazur görülebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir