Dead Rising ve Dead Rising 2 Tekrar Çıkıyor

dead rising ve

Dead Rising duyurusu Capcom tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. İlk olarak söylenti olarak PlayStation 4 için Dead Rising geliştiriliyor haberi duyulduğunda inandırıcı gelmemiş olsa da hemen ardından Capcom konuya açıklık getirerek projeyi doğruladı. Microsoft ile ortak çalıştıklarını belirtmesi ise Xbox içinde çıkacağını tescilledi. Fakat ortada Dead Rising 2 için herhangi bir gelişim haberi yoktu. Geçtiğimiz günlerde GameSpot aracılığıyla paylaşılan bir Capcom duyurusu seri hakkında çok çarpıcı bilgilere yer verirken merak duygularımızı da iki katına çıkardı. Şu sıralar herkesin merak ettiği detaylar arasında Dead Rising HD Remaster mı yoksa baştan tasarlanacak bir oyun mu olacak sorusu yer alıyor. Ancak Capcom cephesinden buna herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Son gelen haberlere göre 2006 yılında piyasaya sürülmüş olan Dead Rising yeniden geliştiriliyor. Fakat geliştirme projesi yalnızca ilk oyun için söz konusu değil. Aynı zamanda sonradan gelen devam oyunu Dead Rising 2 ve Dead Rising 2: Off the Record içinde aynı geliştirme mevcut. Bu ayrıntıyla beraber HD Remaster versiyonu olma ihtimali artmış olsa da halen daha sıfırdan tasarlanan bir oyun olma ihtimalinin üzerinde durulduğunu söylemeden geçemeyeceğiz. Capcom ve Microsoft ortaklığında geliştirilmesi ise platform bazında PlayStation için soru işareti yaratıyordu. Bu noktada da kısa da olsa bir açıklama yapıldığını belirtelim.

Dead Rising Hangi Platformlara Çıkacak?

Hatırlayacağınız üzere Dead Rising oyunu Frank West isimli bir foto muhabiri yönettiğimiz etkin bir oyundu. Geliştirilen yeni Dead Rising HD Remaster ise PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında oynanabilecek. Oyunun tam 5 yıl sonrasını anlatan Dead Rising 2 ise Chuck Greene isimli bir motocross şampiyonunu yönettiğimiz bir oyun olarak hatıralarımızda. Bu oyun ise yalnızca Xbox One ve PlayStation 4 için çıkacak.

Sonraki eklentiyle Dead Rising 2: Off the Record ise yine yalnızca konsollara çıkmak üzere Xbox One ve PlayStation 4 için çıkış yapacak. Yani oyunun ilk sürümü dışında PC oyuncularına sunacağı bir şey şuan için yok.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir