Dead Rising 3’ü Oynamak İsteyenlere Müjde!

Oyuncular tarafından sabırsızlıkla beklenen Dead Rising’den yeni güncellemenin gelmesiyle, oyun oynanabilir halini aldı. Dead Rising içinde bulunduğumuz Eylül ayının ilk günlerinde problemli haliyle piyasaya sunulmuştu.

Bildiğiniz gibi geliştiricisi Capcom olan oyunun teması, açık dünya türündeki zombiler. Oyunu oynayanlar bilir, Dead Rising oynamak istediğinizde açılışta çökme hatasıyla karşılaşılıyordu. Bu durum sevimsiz bir hal almıştı ve herkes bundan çok şikayetçiydi. Ancak temelinde zombiler yatan Dead Rising 3’e son olarak ikinci bir güncelleme getirildi ve bu problemlerin ortadan kalkması sağlandı.

Geçtiğimiz Cuma günü içerisinde Nvidia ekran kartı için GeForce 344.11 şeklinde bir sürüm piyasaya sunulmuştu. Bu sürümün çıkışı, ilk açılışta karşılaşılan çökme hatasını gidermeye yönelikti ve amacına ulaştı da. Her ne kadar çökme sorunu ortadan kaldırılsa da optimizasyon sorunları devam edince geliştirici firmadan ikinci güncelleme geldi ve oyuncuların bu gibi sorunlarına kökten çözüm bulmaya çalışıldı.

Nvidia ekran kartı kullanıcılarından şu an için sorunlar hakkında bir yorum gelmemesinden, yeni gelen ikinci güncelleme ile her şeyin yolunda olduğunu anlayabiliyoruz. Fakat AMD kullanıcıları, Nvidia kullanıcıları kadar şanslı olamadı. Ne yazık ki onlar için oyunla ilgili sorunları hala devam ediyor. Dileriz ki geliştirici firma en kısa zamanda AMD kullanıcılarının sorunlarına da çözüm bulur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir