Dead Island Redux Yakında Çıkıyor

dead island

Dead Island Redux oyunu gündeme düştüğünden bu yana oyunların yeniden düzenlenmesi üzerine bir açıklama yapma gereği oluştu. Çünkü şimdiye kadar Remaster, Definitive Edition gibi takılarla çıkan birçok eski oyuna şahit olduk. Bunlar arasına eklenen Redux aslında çok yeni bir terim değil. Daha önce Metro Last Night Redux, Metro 2033 Redux gibi oyunlara rastladık.

Eski nesil konsollarda üretilen oyunların yeni nesil konsollara uyarlandığı günümüzde ortaya o kadar kaliteli işler çıkıyor ki anlamak mümkün değil. Bir oyunun Remaster versiyonunun PlayStation 3 HD mi yoksa direkt olarak PlayStation 4 için mi yapıldığını çözmek oldukça güç. Durum böyle olurken oyun dünyasının tüm oyunları bu şekilde kitleye ulaştırma çabasına anlam verebiliyoruz. Bunlardan sonuncusu ise efsanevi Dead Island Redux versiyonu olacak gibi gözüküyor.

2011 yılından bu yana Bart Smit’in yayınladığı listede PlayStation 3 ve Xbox 360 için satışa çıkan Dead Island oyunu bir adım sonrasında PC platformu için çıkmıştı. Oldukça iyi bir piyasaya girişi gösteren oyunun 2012 yılında Game of the Year versiyonunun sunulması bir bakıma zaferin işaretiydi. Dead Island yeni konsollar için düzenlenen haliyle çok yakında PlayStation 4 ve Xbox One konsollarına uyumlu hale gelecek. Böylelikle oyuncu kitlesinin daha başarılı bir görsel şölene dönüşen oyunu oynayabileceklerini söyleyebiliriz.

Resmi açıklamanın gelmiş olmasına karşın Dead Island Redux oyunu hakkında hiçbir ipucu verilmiyor. Ancak netleşen konuları şu şekilde sıralayabiliriz. Yeni uyarlanan oyunların en büyük özelliklerinden birisi olan 60 FPS aktif olacak. Böylece daha akıcı bir oyun oynamak mümkün. Bunun haricinde resmi ve 3.parti olarak indirilebilir içerikler oyuna dahil edilebilir. Burada Dead Island: Riptide, First Light, Dying Light, The Following ve inFamous gibi eklentilerden söz edilebilir. Dead Island Redux oyunu Deep Silver etiketiyle çıkacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir