Dead Island: Definitive Collection Fragmanı

dead island

Dead Island oyunu bir döneme damga vurmuş yapımlardan birisi olarak gösteriliyor. Ancak buna karşın oyunun çok geniş bir kitleye sahip olmadığını geçen zaman aralığında söylemek mümkün. Fakat bu senenin başlarından beri geliştirme aşamasında olan yeni bir oyunla gündeme geldiği de açık. Daha önce Deep Silver stüdyosu tarafından doğrulanmış olan oyun son olarak Dead Island: Definitive Collection ismiyle karşımıza çıktı. Bu bağlamda Mayıs ayının sonlarında çıkış yapması beklenen oyunun çıkacağı net tarihte belli olmuş oldu.

Birçok kişiye göre geliştirmelerin ciddi anlamda görülebildiği oyunda grafikler baştan yaratılmış denilebilir. Şimdiye kadar yayınlanan görsellerde dikkatinizi çekmemiş olsa da geçtiğimiz gün Techland stüdyosuyla ortak olarak yayınlanan Dead Island: Definitive Collection fragmanı bu gelişimi gözler önüne seriyor. Ne gibi yenilikler yapıldığına da değinmeden evvel oyunun Dead Island: Definitive Edition ile Dead Island: Riptide Definitive Edition oyunlarının bir araya getirilmesiyle ortaya çıktığını söylemeden geçmeyelim. Yani serinin hayranıysanız sizin için kaçırılmaması gereken bir proje gelmek üzere. Üstelik son haberlerle beraber oyunu satın alan oyun severlere 16 bit yapısında Dead Island: Retro Revenge! Oyunu da sunulacak. Böylece her platformda oynayabileceğiniz ve nostaljinin dibine vurabileceğiniz bir macera sizi bekliyor denilebilir.

Dead Island: Definitive Collection Ne Zaman Çıkacak?

dead island içerik

İlk saptamalara göre Dead Island: Definitive Collection çıkış tarihi Mayıs ayının sonları olarak söylenmişti. Bu noktada tam olarak tarihin bu dönemi kapsayacağını söylemeden geçmeyelim. 31 Mayıs 2016 itibariyle, yani yaklaşık olarak 25 gün kadar sonra oyun bizlerle buluşmuş olacak. Hatta tüm promosyonlarıyla beraber edinebileceğiz.

Oyunun serinin öncesinden farkı ne diye sorarsanız tüm kaplamaların sıfırdan yenilenerek grafiksel olarak bir üst seviyeye taşınmış olduğunu belirtmek gerekiyor. Bunun haricinde özel ışıklandırma sistemi olarak bilinen ve Anti-Aliasing ismindeki geliştirme unsurundan fazlasıyla yararlanılmış.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir