Dead By: Daylight, Starbreeze Tarafından Duyuruldu

Dead By; Daylight, Starbreeze Tarafından Duyuruldu

Dead By Daylight bir hayatta kalma oyunu olarak çıkış yapacak ve ilk bakışta birçok kişiye Friday the 13th oyununu hatırlatacak. Starbreeze Studios tarafından geliştirilen oyun 2016 gibi oyunlar açısından verimli olan bir yılda çıkıyor olması hem avantaj hem dezavantaj. Çünkü bu yıl beklenen birçok oyunun yeni sürümü çıkış yapıyor. Dolayısıyla ilginin ve oyuncuların önceliklerinin yeni oyunlardan ziyade beklenen devam oyunlarına kayması muhtemel olabilir.

Ancak buna karşın şimdiye kadar The Darkness ve The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay gibi oyunlardan tanıdığımız geliştirici Starbreeze yine güzel bir yapıma imza atmış gibi gözüküyor. Yayınlanan Dead By Daylight videosu geliştiricinin günlüğünden detaylar içeriyor. Yani oyunun bitmemiş ve halen daha geliştirilen halini gözlerimizin önüne seriyor. Bakıldığı zaman buna rağmen başarılı gibi gözüküyor.

 

Dead By Daylight Oyununun Amacı

Dead by Daylight oyunu konu olarak bir köşe kapmaca oyunu gibi düşünülebilir. Bir katil ve diğer insanlara nazaran hayatta kalmayı başarmış dört kişinin mücadelesiyle oyuna dahil olacağız. İşte bu noktada daha önce işlenmiş bir kurgu aklınıza gelebiliyor. Ancak yapımcılar farklı ve fantastik detaylarla oyunu farklılaştırmayı başarıyor. Örneğin katil birinci bakış açısıyla oynayarak hayatta kalkmak için mücadele verenlerin peşine düşüyor. Buna karşılık diğer dört kişi üçüncü bakış açısıyla oyunda olacak.

Bu durum şüphesiz ki böyle bir oyunda üçüncü bakış açısının avantajını katlıyor. Aynı zamanda oyun içerisinde bulunan nesneler ve ekipmanlar kısmen düşünce gücüyle kullanılabiliyor. Bir tuzak oluşturmak için ince bir hesap yapmanız gerekecek. Bu gibi detaylarıyla Dead By Daylight oyunu çıkış tarihi henüz belli olmadığı için şuanda beklenen oyunlar arasında bulunuyor. Paylaşılmış olan Dead by Daylight oyun içi video ile oyuna farklı bir bakış açısı kazanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir