Dead by Daylight Oyununun İlk Videosu Yayınlandı

Dead by Daylight oyunu ilk duyurulduğu günden bu yana dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı. Çünkü alışılmış hayatta kalma oyunlarından farklı olan birçok detayı barındırıyordu. Geliştirilmesine halen daha Behaviour Interactive tarafından devam edilen yapım geçtiğimiz aylarda Starbreeze Studios tarafından resmi olarak tanıtılmıştı. Şuan için çıkışına belirli bir süre daha olan oyunun şimdiye kadar oynadığınız hayatta kalma oyunlarından çok daha üstün bir keyif sunacağı ise her halinden belli.

Oynanış dinamikleri açısından Dead by Daylight hayatta kalma oyunu konseptinden sapmıyor. Ancak yine de oyunda mevcut bir gizem ve aksiyon teması bulunuyor. Yani siz istediğiniz kadar kaçın bir şekilde oyunun içerisinde gerilmeye mahkumsunuz. Senaryosuyla bile bunu başarabilecek detaya sahip olan oyunu merakla bekleyen çok sayıda oyuncuya sevindirici haberler ise gelmeye başladı. Oyunun içeriğine dair detaylar sunan Dead by Daylight fragmanı bize ne kadar karanlık bir ortamda oyuna dahil olacağımızı gösteriyor.

Dead by Daylight Oyununun Hikayesi

Dead By Daylight hikayesi bakımından ilginç bir senaryoya sahip. Bir şekilde yaşanan olayların ardından yalnızca bir grup insan hayatta kalmayı başarmıştır. Ancak bunu başarmış olmak hayatını sürdürebileceği anlamına gelmiyor. Çünkü azılı bir katilden kendilerini korumaları gerekiyor. Onları öldürmeyi misyon bilmiş olan bu katil ise senaryonun yalnızca ilk tehlikesi. Zira bulunduğumuz yerde seviye atlayarak ilerlediğimiz oyunda her seviye yeni yaratıkları üzerimize salıyor.

Yani hem yaratıklardan hem de katilden korunarak hayatta kalmaya çalışacağımız bir oyun konsepti sunulmuş. Bu noktada ciddi bir efor sarf ederek bu karanlık zamanlardan kurtulmamız gerekiyor. Peki bunu nasıl yapacağız? Dead by Daylight teaser ile bu konu hakkında azda olsa ipucu veriliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir