Darksiders: Warmastered Edition Geliyor

darksiders warmastered

Darsiders serisi bir dönemin hikâyesini anlatan ve dörtleme şeklinde oyunculara sunulmaya hazırlanan bir seriydi. Darsiders ve Darksiders 2 oyunları piyasaya çıktıktan sonra 2013 yılında işler iyi gitmedi ve geliştirici olan Vigil Games kapandı. Böylece Mahşerin 4 atlısı olarak adlandırılan seri ikinci oyunda kalmış oldu. Aslına bakarsanız bu oyunların birbiriyle net olarak bağlantıları yok. Tabi bu yalnızca senaryo bazında söylenebilir. Çünkü planlanan dört oyunda, yayınlanan iki oyun gibi birbiriyle aynı yönde bir çizgi çiziyor. Dolayısıyla oyunların tamamını oynamak isteyen çok büyük olmayan bir kitle vardı. Bu bağlamda teknolojinin de ilerlemesi bazı şeyleri tetikledi ve Darksiders 2 HD Remastered duyuruldu.

Serinin ikinci oyunu Darksiders 2: Deathinitive Edition HD Remaster ismiyle satışa çıkarıldı ve ilk çıkış ile kıyaslandığında çok büyük bir beğeni topladı. Ciddi anlamda daha geniş bir kitleye erişmiş olması haliyle acaba ilk oyunun da remastered sürümü gelir mi diye düşünmemize sebep oldu. Fakat şunu söylemeliyiz ki 2016 yılının ortalarına kadar oyunla ilgili en ufak bir detay dahi sunulmadı. Tam bütün umutlar suya düşmüştü ki ilk oyunun dağıtımını üstlenmiş olan Nordic Games oyuncuların yüzünü güldürecek bir duyuru yayınladı. Bu duyuruya göreyse Darksiders: Warmastered Edition isminde bir HD Remaster çalışmasının ilk adımları atılmıştı.

Darsiders: Warmastered Edition HD Ne Zaman Çıkacak?

Darsiders: Warmastered Edition çıkış tarihi hakkında da bilgile sunan Nordic Games oyun severlerin tam anlamıyla sevgilisi oldu. Buna göre oyunun geliştirme işlemleri yaz sonunda bitmiş olacak. Planlanan çıkış tarihi olarak ise 25 Ekim 2016 duyuruldu. Tıpkı ikinci oyunun Remaster versiyonu gibi tüm konsollar için çıkmasının haricinde PC içinde çıkacak. Bu kez Wii U içinde kollar sıvanmış.

Darsiders: Warmastered Edition PlayStation 4, Xbox One ve PC için 60 FPS destekleyecek. Wii U içinse 30 FPS olarak çıkacak. Gerçek zamanlı 1080p HD görüntü kalitesini destekleyecek olan oyunun kaplamaları tamamen değişecek ve görsellik seviyesi maksimum düzeye çıkacak. Yeniden tasarlanan ışık ve gölge düzenleriyle sizi bambaşka bir dünyaya sürükleyecek.

darksiders içerik 1

darksiders içerik 2

darksiders içerik 3

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir