Darkorbit Online Browser Oyunu

Darkorbit online şu an dünyada 37 milyon kişi tarafından oynanıyor. Oyunun ücretsiz ve Türkçe versiyonlarının olması Türkiye’de ve Dünya’da oyunun hızla yayılmasını sağlamıştır. Darkorbit’de uzay bölgesini işgal etmek isteyen şirketler var, siz de bu şirketlerin birini girerek düşmanları yok ediyorsunuz ve uzay boşluğundaki değerli eşyaları toplayarak para kazanıyorsunuz. Kazandığınız bu sanal paralar ile yeni ve daha güçlü uzay gemisi satın alabiliyorsunuz. Darkorbit bir browser oyunu olmasına rağmen görsellik ve içerik açısından oldukça zengin, bu da milyonlarca kişinin neden bu oyunu tercih ettiğini bir kere daha açıklıyor. Oyundaki içeriklerin fazla olmasından dolayı sizin sahip olduğunuz güçteki bir uzay gemisine rakiplerinizden birinin sahip olması düşük ihtimaldir. Oyunun başında herkese standart bir uzay gemisi takdim edilse de kazandığını savaşlar, topladığınız materyaller ve tecrübe puanları ile geminizi geliştirebiliyorsunuz.

Darkorbit online oyununa başlarken Mars, Venüs, Dünya isimli 3 gezegen mevcut, bunlardan istediğinizi seçerek browser tabanlı oyuna ilk adımı atabilirsiniz. İlk aşamada elinizde starjet isimli uzay geminiz verilir, biraz maden ve sanal para da hesabınıza yüklendikten sonra oyuna başlayabilirsiniz. Uzayda bir takım görevleriniz olacak, bu görevleri başarı ile geçebilirseniz maden ve para kazanabileceksiniz. Böylece mevcut geminizi daha donanımlı hale getirebildiğiniz gibi üst model bir uzay gemisi de alabileceksiniz.

Browser oyunu Darkorbit tamamen Türkçe olduğundan oynaması oldukça basit. Ana sayfanızdaki Hangar bölümünü tıklayarak geminiz hakkındaki bilgileri bulabilirsiniz, eğer geminiz hasar almışsa buradan tamir edebilirsiniz. Alışveriş kısmında ise kullanmadığınız malzemeleri satıp yerine ihtiyacınız olanları satın alabilirsiniz. Satış işlemlerinde teklif usulü olduğundan en fazla fiyatı veren malzemeleri kapar.

Darkorbit oyununda klan oluşturabilir ya da var olan bir tanesine katılabilirsiniz. Böylece size yapılan saldırılarda arkadaşlarınızdan yardım isteyerek yağmalanmanızı engelleyebilirsiniz. Çok güçlü gemilerde maden ve para da çoktur, ekip halinde saldırarak büyük yağmalar yapabilirsiniz.

Darkorbit oyununu diğer browser oyunlarından ayıran en büyük özellik sadece yazılardan oluşmamasıdır. Uzaydaki gemilerin hareketlerini görebileceğiniz gibi açtığınız ateşlerin efektlerini de izleyebiliyorsunuz. Aklınıza takılan konuları ise Türk moderatörlere sorarak destek alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir