Dark Souls 3 Grafik Yönünden Karşılaştırıldı

Dark Souls 3 Grafik Yönünden Karşılaştırıldı

Dark Souls 3 oyunu serinin son sürümü olarak Japonya’da çıkış yaptı. Geçtiğimiz günlerde Japonya için yayınlanan çıkış videosu büyüleyici bir seyir zevkine sebep olmuştu. Hatta Dark Souls 3 çıkış videosu Avrupa içinde ayrı bir fragman şeklinde yayınlanacak mı şeklinde merak konusuna dönüşmüştü. Arena shooter tarzını yansıtacak olan serinin yeni oyunu bir önceki iki oyuna kıyasla daha seri olacak gibi duruyor. Ancak ağır başlı oyun disiplinini seri savaş mekaniklerinin bozmasına izin verilmemiş.

Buna göre herkesin aklındaki soru Dark Souls 3 Avrupa çıkış tarihi oluyor. 12 Nisan 2016 tarihinde tüm oyuncularla buluşmuş olacak olan oyun şimdiden heyecanı doruk noktasına ulaştırıyor. Üstelik arena shooter tarzının en belirgin temsilcilerinden Bloodborne oyununun esintilerine sahip olan Dark Souls 3 hakkında her geçen gün yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de grafik yönünden platform karşılaştırmaları oldu.

Dark Souls 3 Hangi Platformda Daha İyi Görünüyor?

Dark Souls 3 grafik karşılaştırması yönünden Xbox One ve PlayStation 4 ile eş zamanlı olarak denendi. Mevcut karşılaştırmayı ise Digital Foundry geçtiğimiz günlerde yayınladığı videoyla bizlerin beğenisine sundu. Gerçekten ciddi bir emeğin söz konusu olduğu oyunda grafik yönünden büyüleyici detayların bizlere sunulacağından bu videoyla şüphemiz kalmadı. Tabi ki herkesin aklına takılan soru işareti de giderilmiş oldu. Dark Souls 3 PlayStation 4’te mi yoksa Xbox One’da mı daha iyi gözüküyor?

Videoyu teknik anlamda bir Dark Souls 3 incelemesi olarak görebiliriz. Bunun sonuçlarına göre Xbox One için sunulan görüntü kalitesi 900p ile sınırlı kalırken Sony bu sefer açık ara önde. PlayStation 4 konsoluyla oyun 1080p desteğiyle oynanabiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir