Dark Souls 3, 2016’nın İlk Çeyreğinde Aramızda

 dark-souls-3-cikis-tarihi

Dark Souls efsane oyunlar arasına girmenin eşiğinde olan bir oyun serisidir. İlk serinin başarısıyla beraber yapımcı From Software tarafından Dark Souls 2 ile yükseliş devam etti. Oyunda başarısızlığa ne kadar tahammül edebilirsiniz? Bu oyunda bunu öğrenmek için elinize bir fırsat geçiyor. Sürekli öldüğünüz halde tekrar baştan başlayarak yeni bir serüvene atılıyorsunuz. Şimdi ise gözler Dark Souls 3’e çevrilmiş durumda. E3 fuarında açıklanması beklenen oyunun net çıkış tarihinin 2016’nın ilk ayları olduğu sızan bilgiler arasında yer alıyor.

Dark Souls ile acımasız bir dünyada kötü ve lanetli güçlere karşı savaşıyoruz. Standart bir RPG oyunu havasında geçen oyunun ayrıntı yönü oldukça yüksek. Yani Dark Souls 2 ile ayrıntının Nirvana’sına ulaşılmıştı. From Software serinin üçüncü oyunuyla ne denli başarılı olacak büyük merak konusu. Daha sızıntı şeklinde çıkmasına rağmen tarihi bekleyenleri görebilirsiniz. Dark Souls serisinde ölümsüzlüğün laneti üzerimizde olduğu halde oyunda sürekli olarak başarısız olabiliyoruz. Buda felaket bir biçimde can sıkıyor ancak bize hırs kazandırıyor. Çeşitlilik ve ayrıntı sayesinde yapılacak çok şey bulabiliyorsunuz.

Oyun içinde çeşitli dengeler var ve güzel düşünülmüş. Bir şövalye ile oynuyorsanız sadece ağır silahları ya da savunma mekanizmalarını taşıyabiliyorsunuz ve büyü gücünüz olmuyor. Buna karşın büyücülerin büyü yetenekleri ile saldırabilmesine rağmen en fazla elinde ufak bir kesici alet taşıyabiliyor. Karakterlerin 9 farklı 24 özelliği bulunuyor ve tamamı geliştirilebilir yapıda. Zaten oyuna sıfırdan başlayarak karakterinizi en baştan geliştiriyorsunuz.

Dark Souls 3 içinde aynı tarz bir senaryonun beklendiğini söyleyebiliriz. Mekan, düşmanlarımız ve güçleri, karakter yenilemeleri, yeni eklentiler ile beraber tabi ki. Oyunun E3 fuarında mutlaka lanse edilmesi bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir