Cyberpunk 2077 İptal Mi Oldu?

cyberpunk

 Cyberpunk 2020 isimli oyunu birçok insan hatırlıyor olabilir. 90’lı yıllarda çıkarak geniş bir bakış açısını bize kazandıran güzide oyunun sessizliği gerçekten ibret alınası boyutlara ulaştı. CD Projekt Red tarafından geliştirilen oyun aslında ilk olarak üçlü şekilde tasarlanmıştı. 3 versiyonu da hayata geçtikten sonra bir atak daha beklenmiyordu.

İlk olarak 88’de Cyberpunk 2013 karşımıza çıktı. Bundan hemen 2 yıl sonra 90’da Cyberpunk 2020 ile daha gelişmiş olarak karşımızdaydı. Bir remastered ile 2005 yılında Cyberpunk V3 sunuldu. Ancak bunlar tatmin edici oyunlardan çok uzaktı. Zamanın efsaneleri olmasına karşın şuanda açıp oynayacağımız bir oyun değil. Anın grafik kalitesi, akıcı oyun sistemleri ve gözle görülür gelişimin oyuna yansıdığı güzel bir oyun beklentiler arasında yer alıyordu. Bu beklentinin ismi ise Cyberpunk 2077. Bir anda çok uzağa gitmiş gibi hissediyorsunuz değil mi?

Ama ne yazık ki oyunda pek uzağa gidebilmek mümkün değil. CD Projekt tarafından duyurulduğunda Witcher 3 yeni yeni patlamıştı. Hatta o zamanların lanse edilişiyle Witcher 3’ten çok daha iyi bir oyun geliyor şeklindeydi. Ancak Witcher 3 efsaneleşerek yerini yeni çıkacak olan Witcher 4’e bırakırken Cyberpunk projesinde hala bir gelişme yok. İşin daha ilginç tarafı CD Projekt cephesinden gelen bir açıklamada yok.

Witcher 3’ü alt üst edecek bir oyun olarak lanse edilen oyunun sadece RPG türünde olacağı biliniyor. Onun haricinde 2013 yılında yayınlanmış kısa bir fragmanı var. Gerek müziği gerek görselleri gerekse konu işleyişiyle gerçekten harika bir yapım olarak görülüyor. Ancak Cyberpunk 2077 iptal oldu mu soruları uzun bir zamandır bekleyen oyuncular tarafından kesinlik kazanmış. Artık oyunun çıkması dahilinde bile aynı ilgiyi yakalayabileceğini düşünmek çok zor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir