CS GO’da VAC Ban Dalgası Halen Sürüyor

 cs go

CS GO yani Counter Strike Global Offensive oyunu bildiğiniz gibi şuan için en çok oynanan oyunlar arasında. Şimdiye kadar çıkarılmış olan en geliştirilmiş CS sürümü olmasının yanı sıra online oynamaya imkân vermesi, yüksek FPS değerleri ve müthiş oyun içi desteğiyle e-spor turnuvalarının bile bir numaralı oyunu haline geldi. Durum böyle olunca oyun için dışarıdan destek çalışmalarına da hız verildiğini söylemek mümkün. Bu dışarıdan destek çalışması derken CS GO hileleri adına böyle bir tanım yaptığımızı anlamışsınızdır.

CS GO hile başlıklarına her gün bir yenisi eklenirken geliştirici firmada çalışmaları ihmal etmiyor. Sürekli yeni bir sürüm güncellemesiyle tespit edilen açıkları kapatan CS GO hilesiz bir oyun deneyimi için ekstra bir çaba sarf ediyor. Özellikle son dönemlerde adını sıkça duyuran CS GO VAC ban dalgasının ise izleri halen daha sürüyor. Valve tarafından geliştirilen VAC anti hile sistemi Valve Anti Cheat olarak adlandırılıyor. Geçtiğimiz günlerde güncellenen CS GO VAC oyuna giren kullanıcılar arasından 800 kişinin bir anda ban yemesine sebep oldu.

Bu demek oluyor ki Valve yeni bir açığı kapatarak hile kullanımını engellemeyi başarmış. Hiçbir şekilde belli olmadan hile kullanarak üstünlük sağlayan tam 800 kişi o gün banlanınca büyük bir tepkiye yol açtı. Çünkü normal şartlarda klasik hile metotlarını deneyen 100 civarı CS GO oyuncusu banlanıyordu. Bir anda sayının oldukça fazla yükselmesi böyle tepkilere yol açtı. Ancak CS GO banları açılmayacak diye açıklama yapan Valve kararını vermiş gibi gözüküyor. Hileye kesinlikle göz yummayan şirket yapısıyla CS GO oyununu hileyle oynamak isteyen kullanıcıları sistemden direkt olarak siliyor. Böylece temiz oyun mantığını yaşatan firma oyuncularının güvenini tazeliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir