CS GO’da Mirage Haritası Yenilenecek

 cs go mirage

Counter Strike; Global Offensive oyunu gelmiş geçmiş en efsanevi oyunlar arasında yerini almış durumda. Hali hazırda birçok oyuncusu bulunan oyunun efsanevi bölümlerinden biri olan de_mirage haritası bazı değişikliklere maruz kalacak. CS GO Mirage haritasının değişiklik konusu oyuncular tarafından büyük bir talep görüyor. Ancak yapımcı Valve için henüz onay verilmiş bir proje olmadığının altını çizmekte fayda var.

Bildiğiniz gibi oyuncular birçok harita hakkında görüşlerini bildirerek bu tarz detayları değiştirmeyi başardı. Mirage haritasında yapılacak değişikliklerde kısmi değişiklikler. Harita yine aynı şekilde kalacak ancak bazı detaylar eksilecek ya da eklenecek. Bunun yapılmasındaki temel amaç oyuncuların karşılıklı mücadelesinin daha iyi olabilmesi. Şuanda oyun haritasında bulunan raflar, eşyalar, duvarlar ve benzeri detaylar zamanında hazırlanmış. Fakat güncel oyun halinde birçok haksızlığa sebep olabiliyorlar.

CS GO Mirage haritasında market bölümünde bulunan duvar birçok takımı birbirine düşürüyor. Çünkü T takımına mensup oyuncular B bölgesine kurdukları bombayı bu duvarın arkasına geçerek rahatça koruyabiliyorlar. Böylece CT takımının bombayı etkisiz hale getirmesi imkânsız oluyor. Market bölümündeki duvarın yanı sıra oyundan eksilecek olan rafların sayısı bir hayli fazla. Arada oda olarak bilinen mevkide arkasına geçen oyuncunun yarısını saklayan raflar mevcut. Buda karşıdaki oyuncunun kazanma marjını bir hayli düşürüyor.

Mirage haritasına yapılacak düzenlemeyle CS GO her zamankinden daha heyecanlı olacak gibi gözüküyor. A bölgesindeki takımın doğma kısmında atılan Molotof kokteylleri yerine ulaşmıyordu. Bunun içinde bu bölgeye bir tahta levha eklenecek. Saldırılar oradan sekerek karşı takıma ulaşabilecek. Daha çekişmeli ve çatışmanın bol olduğu bir CS GO yaratmak için öneriler bu şekilde. Valve büyük olasılıkla bu yenilikleri yaparak yeni bir soluk getirecektir. Her ne kadar şimdiye dek bir resmi açıklama yapma gereği duymasa da beklentimiz bir ay içerisinde CS GO Mirage haritasının güncelleneceği yönünde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir