Crusader Kings 2 Horse Lords Genişleme DLC’si Resmi Olarak Yayınlandı

Crusader Kings 2 Horse Lords Genişleme DLC’si

Strateji oyunları göz önüne alındığında Age Of Empires ve Total War efsaneleriyle boy ölçüşebilen Crusader Kings 2 oyununun birçok oyuncusu var. Gerçekten ciddi oyuncu sayısına ulaşmayı başaran strateji ve savaş oyunu eşsiz oyun sistemiyle göz dolduruyor. Grafik kalitesini her geçen gün arttıran ve oyun içi heyecanın hiç bitmemesini sağlayan DLC eklentileriyle oyun bu günlere kadar gelmeyi başardı. Şimdiye kadar 8 DLC yayınlayan oyunun yeni DLC paketinin ismi Horse Lords.

Crusader Kings 2 Horse Lords genişleme paketini Steam üzerinden 24 TL ücret karşılığında indirebilirsiniz. Oyuna yepyeni bir soluk getiren paketle birlikte oyun dinamikleri tamamen değişiyor diyebiliriz. Yeni yönetim şekilleri, yeni kültürler, yeni ülkeler ve yeni savaş taktikleri. Tamamını tek bir paketle oyuncularına sunan oyun böylece İpek yolu savaşlarını tekrar hareketlendirecek formu yakalamaya çalışıyor.

Diğer oyunculara karşı oynadığınız oyunda artık egemenliğinizi kurabilmek için bir at sırtında başlayarak büyük bir imparator olabileceksiniz. Aynı zamanda İpek yolu savaşları oldukça durgundu. Bunun için göçebe kültürünü oyuna dahil eden yeni paket bu bozkır arazide yaşayan ülkelerin varlığını da gösteriyor. Böylece Crusader Kings 2 Horse Lords ile Avrasya bozkırına hükmetmeyi başarabilirsiniz. Bu süreçte sizi ticari, askeri ve ekonomi yönünden tehdit eden düşmanlarınızın olacağını unutmayın.

Crusader Kings 2 oyununda başarılı bir grafik çizen oyuncuların asla kaçırmaması gereken bir DLC olduğunun altını çizmek gerekiyor. Çünkü aynı zamanda farklı özelliklerde bu paketle aktif oluyor.

  • Tarım havzası olarak adlandırılan Asya toprakları ve Moğolistan eklentisi
  • Bozkırlarda yaşanan olaylar
  • Moğol istilası deaktif edilirken yeni Asya kültürleri aktif oldu
  • Bir ülkeye hizmet etmeyen yağmacıların köylere saldırabilmesi
  • Tribüter devletlerin aktif edilmesiyle diplomatik anlaşmalar artık daha heyecan verici.
  • Göçebelerin paralı asker olarak kullanılabilmesi
  • Sınırsız İpek yolu savaşlarıyla hiç bitmeyen aksiyon

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir