Crawfall Oyun İncelemesi

Crawfall Oyun İncelemesi

Crawfall Online MMORPG oyun incelemesi

Crawfall, Politika, savaş taktikleri ve stratejik hamleleri içerisinde barındıran bir MMORPG oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Windows işletim sistemi üzerinde oynanan oyun ilerleyen dönemlerde MAC üzerinde de oynanması bekleniyor. Oyunun kamerasına gelecek olursak 3. Kişi yani omuzlardan bakış açısına sahip olacaksınız.

Oyun başlangıcında kendimize Archetype seçimi yapıyoruz. Yani diğer oyunlardaki ırk anlamına geliyor. Seçeceğiniz karakterlerde fiyat önemli, yani sanal puan ile sahip olabileceğiniz sınıflar farklılık gösterir. Aynı fiyata daha güçlü oyunsu seçmek adil olmazdı, bu yüzden kuvvetli bir sınıf alacaksanız puanınızın yüksek olması gerekiyor. oyun içindeki kazançlarınız yani başarılarınız arttıkça daha çok puan toplayıp güçlenebilirsiniz.

Crawfall’da zamanla karakterlerinizi özelleştirme fırsatını bulacaksınız. Tabi, bu kısımda olumlu ya da olumsuz olarak 2 seçenek var. Yapacağınız bu özelleştirme size olumsuz olarak yansırsa sistemdeki puanınız artacak. Eğer olduğunuzdan daha güçlü hale geldiyseniz sistem puanınızdan otomatik olarak düşecektir.

Archetype’larda insan olursanız her iki cinsiyeti de seçebilirsiniz. Yaratık olursanız da, bazılarında cinsiyet unsuru bulunmaktadır. Karakterinizin dış görünüşünüzü diğer MMORPG oyunlarında olduğu gibi değiştirme şansınız var.

Crawfall diğer oyunlardan farklı olarak sizlere seviye gibi bir sistem getirmemiş. Eğer kişisel yeteneklerinizi geliştirirseniz güçlüsünüz demektir. Pasif ve aktif olamk üzere 2 seçenekte antrenman yaparak geliştirme işlemini sağlarsınız. Aktiften kastımız oyun içindeki ilerlemeniz, yaratık kesmeniz gibi işlemlerdir. Pasifte ise arka planda egzersiz alıştırmaları yaparsınız.

Crawfall başında politikadan bahsettik, yani müttefiklerinizi belirlemezseniz işiniz oldukça zorlaşır. Rakipleriniz kendilerine yardımcılar bularak güçleniyor ve siz de çevrenizdeki kişiler ile birlik olarak daha güçlü olabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir