Counter Strike Turnuvasında Milyon Seyirci ve 250.000 Dolar Ödül         

counter-strike-1-milyon-kisi-izledi-250-bin-dolar-odul

Oyunlarda düzenlenen turnuvalar milyon dolarlar dönüyor. CS GO için tertip edilen ESL One Katowice adlı turnuva kısa süre önce tamamlandı. 1 milyon kişi izlerken toplamda da 250.000 Dolar ödül sahiplerini buldu.

Counter Strike turnuvasını eş zamanlı olarak 1.000.000 kişi seyretti. Özellikle bu sayının yüzde 70 Twitch üzerinden seyretti. ESL ve Twitch, yaptığı açıklamalarda, önceki dönemlerdeki turnuvada seyredilen sayıların şimdiye kadar 4 kat daha fazla olduğunu dile getirdiler. Hatta söylenenlere göre, sadece final maçını seyredenlerin sayısının 1 milyonu geçtiği düşünülüyor.

Oyunlardaki turnuvalarda dudak uçuklatan ödüller dağıtılıyor. Geçen gün Pakistanlı bir gencin 1.2 milyon Dolar kazandığından bahsetmiştik, bu turnuvada dağıtılan ödül 250 bin Dolar ve şimdi ödül alanların listesini sizlere vermek istiyorum.

CS GO turnuvasında final oynayanlar Fnatik ve Nip oldu, Fnatik mücadelenin galibi olurken 100 bin Dolar para ödülünü almaya hak kazandı. 2. Sırada yer alan Nip ise 50.0000 Dolar aldı. 3. Ve 4. Sıralarda yer alan Virtus.pro ve Envyus, 22.000 Doların sahibi oldular. 5.6.7.8. sırayı paylaşan isimler ise; Penta Sports, Keyd Stars, Na’Vi ve Team Solomid 10’ar bin Dolar ödül almaya hak kazandılar.

Siz de oyunların turnuvalarını Twitch üzerinden seyredebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir