Counter Strike Online Nişangah ve Silahlar

Counter Strike Online Nişangah ve Silahlar

Counter Strike Online’da nişangah, yani crosshair seçimi önemlidir. Çünkü, çok bir nişangah görüntüsü hedefin tam olarak istediğiniz yerinde vurmanızı engeller. Genelde birçok iyi oyuncu, küçük, sarı ve nokta olmayan nişangah modelini seçerler, siz daha iyisini biliyorsanız onu da yapabilirsiniz. Konson bölümünden, cl_crosshaircolor 2 komutu ile renkleri ayarlayabildiğiniz gibi, color yazısı yerine, size, dot, alfa komutları ile boyut ve şekil değişiklikleri de yapabilirsiniz.

Nişangahı ayarladık, Counter Strike Online için şimdi sıra silahlara geldi. Öncelikle tabancadan başlayalım, genelde yedek silah seçimidir, eğer sniper kullanıyorsanız, eagle iyi bir yardımcı olacaktır. Ayrıca, ana silahın kurşunu bittiğinde etkili bir tabanca her zaman hayat kurtarır. Pompalı silahlar genelde pek tercih edilmez, tabi dar alanda değilseniz. Oynadığınız harita çok küçükse, pompalı tüfekler size oyun kazandırır. Tek atışta rakibi darmadağan eder. Yalnız, ucu bucağı görünmeyen büyük bir haritada tabanca bile ondan daha etkili olabilir. Sniper ise herkesin hayali, uzak bir köşede sinsice pusup, adamların haberi olmadan onları kolayca öldürmek. Aslında bu silah çok tehlikeyi sevmeyenlere göre, yakın dövüşten hoşlanmayanlar için ama takım oyununda oldukça etkili olabilir. Uzak mesafe silahında rakip size yaklaşırsa bıçak ya da silah kullanmak zorunda kalırsınız. Eğer sniper olarak görev yapıyorsanız, takım arkadaşlarınızdan birinin yakınlarınızda olması sizi tehlikelerden koruyacaktır.

Counter Strike Online oynarken çok fazla takılma yaşıyorsanız, öncelikle bilgisayarınıza virüs taraması yaptırıp temizledikten sonra CSO tekrar kurun ve güncelleyin. Bu oyunu oynarken diğer bütün interneti kapatın. Yani arka planda, skype, chrome veya farklı tarayıcılar aktif olarak çalışmasın, otomatik güncellemeler de kapalı olsun. Bazen bilgisayar yoğun bir güncelleme yaparken internet hızını çok düşürür ve bu da oyun performansınızı etkiler. Hepinize bol şanslar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir