Counter Strike GO Rütbe Değişimi

Counter Strike GO Rütbe Değişimi

Counter Strike Global Offensive oyunu 90’lı yılların çocuklarıyla günümüz çocukları arasındaki en büyük köprülerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. En nihayetinde farklı çocukluk dönemlerini birbirine bağlayan bir oyun olduğunu biliyoruz. 2012 yılından bu yana eski sürümlerinin tadını yeni nesil grafiklerle buluşturan yapımın çok fazla dikkat çektiğini belirtmek gerekiyor. CS GO güncellemeleri kapsamında geçtiğimiz günlerde yapılan bir güncelleme ise oyunun tüm dengelerini değiştirdi diyebiliriz.

2012 yılında CS GO rütbe sistemi oynananlar tarafından hatırlanacaktır. Oldukça zorlu bir sistemin var olduğu oyunda yüksek rütbelere ulaşmak günümüzdeki kadar kolay olmuyordu. İşte tam bu noktada gelen güncellemeye değinmekte fayda var. Çünkü Counter Strike Global Offensive rütbe sistemi değişti haberi resmi olarak onaylandı. Hatta sessiz sedasız değiştirildikten sonra duyuruldu. Aslında değişiklikten kastımızın tamamen 2012 yılındaki zor sisteme geri dönmüş olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

CS GO en yüksek rütbe konumu olan The Global Elite olabilmek için geçmiş yıllarda kendisini yakan oyuncular vardı. O derece zor olmasına karşın geçtiğimiz yıl çok büyük kolaylıklarla bu rütbelere erişilebiliyordu. Ancak artık yine eski günlere döndüğümüze göre ortalıkta medium kademe olarak tanımlayabileceğimiz Master Guardian I rütbesini bile zor göreceğimizi söyleyebiliriz.

Uzun süreden beri Valve’ye geri bildirim yağdıran oyuncular seslerini duyurabildi. Çünkü oyunda yüksek rütbeleri almak kolay olduğu için oyuncu kalitesinin anlamı hiç olmuştu. Takımda yer alan The Global Elite rütbeli oyuncuların takımın gidişatını olumsuz etkilemesinden bıkan oyuncular sonunda çözüme kavuştu. CS GO rütbe güncellemesi sayesinde artık yüksek rütbeler zorlaşacağı gibi rütbe düşmekte oldukça kolay olacak. Bu noktada oyuna çok daha dikkatli konsantre olmanızda fayda var. Çünkü sahip olduğunuz rütbeyi korumakta artık bir hayli zor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir