Counter Strike GO Faceit 2015 İlk Aşama Şampiyonu Belli Oldu!

faceit-2015-ilk-asama-sampiyonu-belli-oldu

Sizi bilmem ama benim çocukluğumun oyunu olan Counter Strike’ın Faceit 2015 ilk aşama şampiyonu belli oldu. LAN turnuvası sonucunda Team Solomid rakibini 2-1 yenerek Faceit 2015 1. Aşama şampiyonu olmayı başardı.

Faceit’in sponsor olduğu bu özel turnuvanın önceki haftalarında da Team Solomid, gerçekten de bu işte ne kadar iyi olduklarını herkese göstermişlerdi. Bu turnuvada aslında çok büyük favori değillerdi, son zamanlarda başarıları yükselme olduğunu gösteriyordu ki gerçekten çok büyük rakipleri devirdiler. Yarı final zamanında bu oyunun en iyileri olarak gösterilen Fnatic takımına el bile vermeyerek 2-0 kazanmışlardı. Finalde ise Nip ile karşılaştılar, ilk oyunda İnferno haritasında adeta hezimete uğradılar. 16’ya 1 gibi farkla kaybedince Nip kesin alır deniyordu ama Team Solomid mükemmel bir geri dönüş yaptı. Dust 2 haritasında 21-18 ile ucu ucuna kazanan TSM, Cache haritasında 16-12 kazanarak galip gelmişlerdi.

Team Solomid, pek varlık gösterememelerine rağmen 2 hafta süresince favori Fnatic takımını 3 defa yenip 2 turnuva kazarak turnuvaya bomba gibi düştüler. Faceit 2015 ilk aşamanın sıralamasına bir bakalım.

Turnuvanın 1.si Team Solomid, 2. Nip, 3 ve 4. Sırayı Fnatic ve Virtus.pro paylaşıyor. 5 ve 6. Sırada Immunity ve Na’Vi yer alırken 7 ve 8. Sırada ise Team Liquid ve Elevate yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir