Counter Strike Android Versiyonu  

cs 1.6

Counter Strike Android versiyonu son zamanlarda fazlasıyla gündeme gelmişti. Ancak böyle bir şeyin söz konusu efsane oyuna nasıl bir katkı sağlayacağı henüz kestirilemiyor. Counter Strike 1.6 için Android platformu nasıl olacak, oyun ne gibi detaylarla geliştirilecek bir bilgi yayınlanmıyor. Bu oyuncuların kafalarında soru işaretine sebep olsa bile Counter Strike mobil versiyon ayrı bir heyecanın temelini atıyor.

SDLash3D ismiyle bilinen bir mobil geliştirici tarafından yürütülen proje ne kadar büyük boyutlara ulaşacak bilinmiyor. Ancak SDLash3D isimli geliştiricinin kendi sayfalarında yaptığı açıklamalar ve beklentilere bakacak olursak işin ciddiyeti bir hayli fazla. Yani şuanda Counter Strike Global Offensive nasıl PC platformunda çok büyük bir kitleye hitap ediyorsa aynı etkiyi yaratabilecek düzeyde diyebiliriz. Counter Strike mobil sürüm için çalışmalara başlanmış ancak bitiş tarihi içinde şuan için net bir tarih verilemiyor.

Sadece SDLash3D tarafından paylaşılan ufak bir video ile Counter Strike Android versiyonunun nasıl olacağına dair fikir edinebilirsiniz. Şuan için açıklamalara göz attığımızda tek bir eksiğin telif hakkı olduğunu görüyoruz. Geliştirmeler tamamlandığında SDLash3D tarafından sunulacak olan CS mobil sadece aplikasyon olarak indirilebilecek. Google Play ve benzeri marketlerde telif hakkından dolayı oyunu indirmek ve oynamak mümkün olmayacak. Google Play Store üzerinden indirilemeyecek olması birçok kullanıcı için güvenilir gelmeyebilir.

Counter Strike Android mobil versiyonu indirerek telefonunuza kurduktan sonra ufak bir süreç içinde oynamaya başlayacaksınız. Verilen bilgilere göre ücretsiz sunulacak olan oyuna daha sonradan oyun içi satın alma eklentilerini eklenme ihtimali olabilecek. Telif haklarının alınması ise şuan için gündemde olan bir durum değil. Bu sebeple Counter Strike mobil oynayacak olan kişiler için bir güvenlik açığı var mı yok mu önümüzdeki günlerde kesinleşecek diyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir