Counter Strike 1.6 Android Versiyonu Çıktı

cs 1.6

Counter Strike efsanesinin en sevilen sürümlerinden biri olan 1.6 için geçtiğimiz haftalarda bir haber yayınlamıştık. Bir grup geliştiricinin CS 1.6 mobil sürüm için çalışmalar yürüttüğü haberini vermiştik. Beklenen gün geldi ve Sdlash3d ekibi geliştirme işlemlerini bitirdiklerini ve Counter Strike 1.6 sürümünü mobil cihazlara port edebildiklerini açıkladılar. Son aşamalarındayken haberini yaptığımız bu harika oyunu ne zaman oynayacağız diye heyecanlanıyorsanız hemen APK olarak indirmeniz mümkün.

Mobil cihazlarda ve tabletlerde oynayabileceğiniz CS 1.6 sürümü tanıtıcı bir videoyla oyun severlere sunuldu. Özellikle Valve tarafından son dönemlerde üzerine düşülen Portal, Half Life gibi oyunlardan sonra böyle bir şeyin gelmesi piyasayı tekrar alevlendirebilir. Bir noktada oyun severlerin en çok oynamak istediği oyunlar arasında uzun süre lider olan bu tür oyunları mobilde görmek büyük sevinç kaynağı oluyor. Çünkü bir neslin bu oyunları oynayarak büyüdüğünü düşündüğümüzde oyun dünyasındaki yerlerini anlamak daha kolay oluyor.

Burada kullanıcıların kafalarına takılan detayların arasında Google Play Store konusu yer alıyor. Counter Strike 1.6 mobil sürüm Play Store üzerinden indirilemiyor. Bu konuda birçok kullanıcı zararlı bir yazılım olabilme riskinden endişeleniyor. Farklı kaynaklardan indireceğiniz sürümlerde böyle problemler yaşayabilmeniz muhtemel olabilir. Ancak geliştiriciler tarafından sunulan adresleri kullanırsanız problem yaşamadan oyuna sahip olabilirsiniz. Google Play Store bildiğiniz gibi sadece yasal hakları bulunan, telif hakkına takılmayan oyunları ve uygulamaları bünyesinde barındırıyor. Bu özgür geliştirici grubunsa Valve firmasından CS 1.6 için telif hakkı alması imkânsız gözüküyor. Bu şartlar altında da CS 1.6 mobil sürüm indir seçeneğini hiçbir zaman Play Store ile değerlendiremeyeceğiz.

Tabi çok ses getiren bu mobil sürüm Counter Strike 1.6 ile Valve bir ortaklığa giderse bu durumda marketlere gelebilir. Ancak şuan için yabancı kaynaklı uygulama olarak APK şeklinde telefonlarımıza kurulum yapabiliyoruz. CS 1.6 mobil için hazırlanmış tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir