Conquer Online Sınıflar ve Görevler

conquer-online-siniflar-ve-gorevler

Conquer Online, uzun seneler evvel piyasaya çıkmış olan TQ Digital Entertainment ile geliştirilen, oldukça sevilen MMORPG oyunları arasındadır ve sizlere sınıfları ve görevleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Bu oyun tam 11 senedir hizmetinizde, ilk etaplarda Çinlilerin efsanevi karakterlerini bizlere yansıta oyun, şimdilerde ise farklı sınıflar ile karşımıza çıktılar. Her karakterin bayan ve erkek türleri bulunuyor. Trojan, Dragon, Pirate, Archer, Taoist, Warrior, Ninja, Saint, Monk sınıfları yer alıyor. Bu kadar çok sınıf var ama siz bireysel olarak karakter oluşturamıyorsunuz. Karakterlerinizin vücut yapısını ince veya zayıf olarak seçme şansınız bulunuyor.

Conquer Online’da derecenize göre görevlerin zorlukları da değişiklik gösteriyor. Mesela ilk 20 seviye o kadar kolay ki, hiç bilmeyen biri bile kolaylıkla yapıyor, seri şekilde level yükselebiliyor. 20 seviyesinde 40’a kadar olan alan da kolay, ama aşırı kolaylıktan biraz daha normale dönüyor ama hala sizi zorlamıyor. 60. Seviyeye kadar normal düzeyde ilerliyorsunuz, görevlerin farklılığı, çeşitliliği açısında en güzel seri diyebilirim. 80. Levele kadar olan bölüm hali ile biraz zorlaşıyor, o vurduğunuz an ölen yaratıklar artık yok, biraz daha sabırlı olmanız gerekiyor. 100. Seviye kısmı artık işin piri olduğunuzu gösteren, sizi epey zorlayacak alanlardır. 110 level itibari ile o eşsiz zindanlar sizleri bekliyor. 120’ye geldiyseniz zaten artık sizden iyisi yoktur, kalitenizi her alanda göstermenizin vakti gelmiş demektir.

Oyunda Rebirth olayı var, yani Tanrım beni baştan yarat şarkısını söylediğiniz kısımdır. İlk yeniden doğuş 110 levelde görülür, ikincisi ise 120. Seviyede karşınıza çıkar. Rebirth sizi korkutmasın, oldukça faydalı, eski özelliklerinizin yanı sıra çok farklı yeteneklere de sahip olacaksınız.

Conquer Online’da bir de binek sistemi var ki, oldukça güzel tasarlamış. Atınızın sahip olduğu asil soy, düşmanınızdan üstün ise onu yenme şansınız daha yüksek oluyor, gerçekten iyi düşünülmüş, binek hayvan olayını farklı bir boyuta taşımış.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir