Conquer Online İnceleme

Conqer Online, Çin’de tanınmış bir oyun. Zaten Çin’de yapılan oyunların tanınmama olasılığı çok azdır çünkü milyonlarca nüfusu bulunuyor. İşte bu kalabalık ülkede çıkan Conquer online eski bir oyundur eski oyuncular çok iyi bilirler çünkü bir zamanlar Türkiye’de de kendini tanıtmayı başarmış olan bu oyun gerçekten eğlenceli. Şimdi biraz karakterleri tanıyalım ve sizlerde karakterlere göre oyunun ne denli zevkli ve eğlenceli olduğuna karar verin kim bilir belki bu paslanmaya yüz tutmuş oyunu yeniden canlandırabiliriz.

Karakter tanıtımına geçmeden önce oyun hakkında ufak tefek bilgiler vermek istiyorum. Bu oyunda diğerlerinde hiç rastlamadığım yada en azından benim bilmediğim bir özellik var Reborn, oyunda  level sınırı 135.

Oyunda Reborn özelliği var dedik peki nedir bu Reborn ?

Oyun level seviyesi olarak zaten yükseklerde ama oyun yapımcıları oyunu kızıştırabilmek için Reborn özelliğini koymuş siz 135 level olduğunuzda oyunun kralısınız ama Reborn dediğimiz yeniden canlanma sistemini kullanıp bir kere daha 135 seviyeye çıkarsanız normal 135 levellikler karşınızda duramaz.

Fakat oyunda şöyle bir sıkıntı var 135 levelden sonra Reborn olmayı tercih ettiniz leveliniz sıfırlanıyor. Bütün özelliklerinizi kaybediyorsunuz ta ki tekrar 135 olana kadar. Tekrar 135 level olmayı başarırsanız Reborn olurken kaybettiğiniz bütün özellikler ekstra olarak geri geliyor peki ben size bir kere daha Reborn olabileceğinizi söylesem?

Oyunda diğer oyunların çoğun da olduğu gibi her hafta olan klan savaşları var bu savaşlar yine diğer oyunlardan biraz farklı klan savaşları bu oyunda çok çeşitli elite PK , Skill team PK, Guıld savaşlari, serbest arena, Team pk,c hampıon PK ,Capture Flag. Benim en çok sevdiğim Capture Flag yüzlerce klan üyesi bir bayrağı kapıp karşıya yetiştirmeye çalışıyor.

Oyunda bir çok karakterimiz var hatta bunların bazıları Reborn olayı gibi ikiye bölünmüş durumda, ilk olarak her oyunda karşılaşabileceğimiz Trojan yani savaşçı karakterimiz var sonra yine diğer oyunlardan bildiğimiz Archer bu karakterde okçu bir çok oku aynı anda atma yetisine sahip.

Demin demiştik ki bazı karakterler ikiye ayrılmış durumda oyunda öyle bir karakter var ki adı Taoist üstelik water ve fire olarak ikiye ayrılıyor bu karakter büyücü, bir tane kaşifimiz var ismi Monk , diğer oyunlarda pek karşılaşamayacağımız bir karakterimiz var Priates korsan, bu karakterimiz de savaşçı ama sadece tek elini kullanabiliyor Warrior ve son olarak Ninja oyun çin çıkışlı olduğu için tabiki Ninja bulunmak zorunda. 

Şimdi karakterleri daha detaylı tanımak isterseniz kısa şöyle anlatmalıyım.

Trojan için savaşçı demiştik Trojen oyundaki  oynanış bakımından oynanması en çok zorlanılan karakterlerden bir tanesi. Elinde öyle bir silah var ki Club sword blade bu karakter bu silahı kullanabılen oyundakı en güçlü karakterlerden birisidir. Üstelik fast blade ve scent sword adında çok güçlü skıllerı bulunuyor bunları rakıbınin son nefesini vermesi için rahatlıkla kullanabilir. Bütün yakın dövüşçüler de olduğu gibi  defansı sağlam bir karakter rakiplerini yakaladığı zaman son vuruşları ile ün salmış bir karakterdir. Oyundaki düşmanı ise fire taoıst ve archerdır.

Archer için diğer oyunlardaki gibi okçu olduğundan bahsetmiştik Archer scater adlı skili ile kendini kolay kasablen bir karakterdir. Ayrıca Archer’ı diğer oyunlardaki okçulardan ayıran bir özelli var o da bir ok ile 100 tane canavara vurabilmesi azılı düşmanı trojandir oyunda genellikle sevilen bir karakterdir. 

Her oynun da bulunan büyücü karakter Taoist ama bu oyunda iki farklı dalı bulunuyor. Water ve fire birbirleri arasında çok bi fark yok şöyle düşünebiliriz birisi ateşi seçmiş klavuz olarak biriside suyu Ateş ve Su filimdeki karakterleri gözünüzde canlandırabilirsiniz.

Monk oyundaki zayıf karakterlerden bir tanesi bu karakteri League of Legends’teki Lee Sin olarak düşünebilirsiniz ama daha çok nerf yemiş hali

Priates kısaca korsan olarak tanıtabiliriz trojan kadar güçlü bir karakter Missfortune’nin erkek versiyonu. Skilleri güçlü seçemenizi tavsiye edeceğim karakterlerden bir tanesi.

Warrior güçlü bir karakter nedeni bilinmez ama sadece tek elini kullanabiliyor belkide hikayesini öğrenmek için oyuna başlayabilirsiniz.

Ve tabi ki benim favorim Ninja rakibini can çekiştirerek ölmeye mahkum eden harkulade bir karakter.

Karakterlerimiz de bu şekilde oyun gerçekten güzel başlamak isteyenler için beklenmemesi gerek bir fırsat. Oyuna başlamak isterseniz gerekli tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=8KIn2ZXxWJ8

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir