Conan Exiles Hayatta Kalma Oyunu Duyuruldu

Conan Exiles Hayatta Kalma Oyunu Duyuruldu

Conan Exiles oyunu Funcom tarafından geliştirilmekte olan bir hayatta kalma oyunu. Geçtiğimiz aylarda açıklama yapan şirket yeni Conan oyunları yapılacağını ve bunun bir seri olarak sunulacağını dile getirmişti. Elbette herkese hitap edebilecek Conan dünyasında geçen hikâyeler dikkatleri üzerine çekti. Ancak bu kadar kısa sürede kesinleşen bir yapım beklenmiyordu.

Conan Exiles hayatta kalma oyunu konseptine uygun olarak tasarlanan bir açık dünya oyunu olacak. Şimdilik çok büyük detaylar paylaşılmasa da bazı noktalarıyla oyuncuları büyülemeyi başardı. Hem tek kişilik oyuncu modu hem de çok oyunculu modu bulunacak olan oyunun iki kısmı hakkında da farklı bir açıklama resmi olarak duyuruldu. Ancak bunlar şuan için çok büyük detaylar değiller.

Oyun için yayınlanan bir video bulunuyor ve videonun sloganında ‘to survive, build, dominance’ yazdığı görülüyor. Yani hayatta kalmaya çalışırken bazı binalar inşa ederek dünyaya hükmetmeye çalışacağız şeklinde çevrilebilecek iddialı bir sloganla karşı karşıyayız. Conan Exiles oyunu çıkış tarihi bağlamında net bir sürece sahip değil. Ancak PC platformu için 2016 yılının yaz ayları en geç zaman olarak düşünülüyor. Oyunun konsola çıkıp çıkmayacağını merak eden kullanıcılar içinse çıkacağını müjdeleyebiliriz. Ancak PC oyuncuları kadar şanslı olmayacaklarını belirtelim. Conan Exiles konsol çıkış tarihi konusunda hiçbir bilgi yer almıyor. Dolayısıyla 2016’nın sonları gibi olma ihtimali yüksek.

Conan Exiles fragmanı tek kişilik mod için oldukça açıklayıcı bir anlatıma sahip. Kıyasıya dövüşmeler ve yapacağımız baskınlarla mücadeleyi kazanan taraf olmaya çalışacağız. Buna karşılık çok oyunculu mod için öldüreceğimiz rakipleri tanrılara kurban edeceğimizden bahsediliyor. Her anlamda Conan Exiles oyunu herkesi tatmin edebilecek bir yapım gibi gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir