Coma Mortuary Oyununun Konusu

coma-mortuary-konu-inceleme

Coma Mortuary, korku oyunu olmasına karşın pek korkutmuyor ama yine de bağımsız olarak geliştirilip Steam’de yer alması ilgimizi çekti. Şimdi oyunun konusuna bir göz atalım.

Coma Mortuary oyununda, yaşamın manasını kaybetmiş bir adamı oynayacağız. Karakterimiz, eşini vahim bir trafik kazasında kaybedince o da yaşamamaya karar verir. Kendini alkole adadıktan sonra ölmeye karar verir. Ölmek istediği yer ise eşinin kazayı yaptığı yerdir. Bir süre baygın kalan karakterimiz gözünü bir açar ki, ölüler diyarı isimli bir yerde uyanır.

Oyun biraz karmaşık hikaye yapısına sahip, bazen ne olduğunu anlayamıyoruz, oyunda ilerledikçe biraz olsun hikayeyi çözmek mümkün ama sabır gerekiyor. Oyunun kötü yanı ise, düşmanlara karşı bir şey yapamıyorsunuz. Tek hedefiniz kaçmak, elimizde bir fener, yollarda ilerliyoruz, ışığın olduğu yeri takip ediyoruz.

Coma Mortuary oyununda korku temasını bize yaşatmak için zamanla ortaya çıkan hayaletlere kamera ani dönüş yapıyor, ben pek korkmadım ama belki çok karalıkta ani bir hareket nedeni ile biraz ürperebilirsiniz. Korku oyunu için yetersiz olsa da yine idare eder.

Coma oyunu tam anlamı ile tamamlanmadığı için oyunu duraklatmak isteseniz dahi arka planda devam ediyor. oyunda henüz çok eksik var, bağımsız yapımlar her zaman destek görmeye devam ediyor. Umarım oyun yapım aşamasını tam olarak tamamladığı zaman hak ettiği değeri alır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir