COD: Infinite Warfare Senaryosu E3 2016’da Açıklanacak

cod infinite Warfare

Call of Duty: Infinite Warfare oyunu ilk duyurulduğunda beklenen ilgiyi görmemişti. Hatta garip bir biçimde bir anda uzaya kadar taşabilen bir savaş mekanizmasını oyuna yansıtan Activision oyunculardan beklediği üst düzey reaksiyonu alamadı. Ortağı Sony ile beraber ise son yılların en büyük bozgununa uğradı diyebiliriz. Duyurulmasının hemen ardından Battlefield 1 oyununun seriyi başara çekerek 1.dünya savaşını merkezine alması tam anlamıyla kutuplaşma yarattı. Bir anda COD oyununun ileri teknolojisine karşın Battlefield 1’in birinci dünya savaşı her zamanki gibi savaş meraklısı oyunculara saf değiştirtti. Mantıken bakıldığında da iki savaş oyununun arasındaki tatlı rekabetin şuan için BF tarafından kazanıldığını söylemek zorundayız.

Hatta COD: Infinite Warfare fragmanı Youtube’ta en çok dislike alan ikinci video olarak anılıyor. Bunu kendinizde kontrol edebilir ve milyonlarca dislike ile nasıl protesto edildiğine şahit olabilirsiniz. Fakat buna karşın Activision ve Sony gibi iki dev firmanın bu tarz olaylardan ötürü pes etmesi tabi ki ihtimal dahilinde değil. Bunun yerine oyunun bir şekilde cazip gösterilmesi gerekiyor. Bunun için en yakın durak ise E3 2016 fuarı oluyor. COD: Infinite Warfare konusu itibariyle Retrubition isimli bir savaş gemisinin mürettebatı olan Yüzbaşı Reyes’i merkezine alan bir hikâyeyi barındırıyor. Tabi bu yalnızca ipucu olarak duyurulan hikâyesi denilebilir. 2016 E3 oyun fuarı Call of Duty: Infinite Warfire senaryosu bakımından oldukça geniş bir tanıtıma sahne olacak.

COD: Infinite Warfire Ne Zaman Çıkacak?

COD: Infinite Warfare çıkış tarihi için hatırlayacağınız üzere 4 Kasım 2016 tarihine gün verilmişti. Şuanda serinin koyu hayranlarının çılgınlar gibi bu tarihi beklediğini biliyoruz. Güzel olan bir diğer kısım ise PC, Play Station 4 ve Xbox One için çıkış yapacak olmasıdır. Böylece tüm oyuncu gruplarının rahatlıkla oynayabileceği çoklu oyunculu müthiş bir platform oyunumuz olmuş oldu.

E3 2016 fuarında aynı zamanda Sony tarafından yayınlanacak olan COD: Infinite Warfire fragmanı bir bağlamda ayrıntılı senaryosu dışında çok oyunculu modu bekleyenlere de bir anlamda hitap edebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir