Cities Skylines Şehir Yönetim Oyunu

sehir-yonetim-oyunu-cities-skylines-incelemesi

Teknolojinin gelişmesi ve endüstri devrimi ile insanoğlu tarımcılığı bir kenara bırakıp büyük şehirlere göç etmeye başlar. Ancak gürültü, kalabalık, trafik ve hava kirliliği gibi terimler de sık sık dile getirilir oldu. Özellikle de İstanbul’da yaşayanlar bu durumu yaşadıkları için çok iyi bileceklerdir. Hal böyle olunca bu yoğun göç ile birlikte, belediyecilik hizmetleri de hızla önem kazanmış durumda. İşini düzgün yapan belediyeler hem insanlara rahat ve konforlu bir yaşam alanı sunmaktadırlar. Hem de mutlu bir hayatın anahtarını sunmaktadır. Fakat her kalabalık şehirde olduğu gibi trafik sorunları da inceleme altına aldığımız oyunda baş problemler arasında yerini almaktadır.

Cities: Skylines şehrinde bu düzgün belediyecilik hizmetlerini yapmak da oyunu oynayan olarak bizlere düşmektedir. Şehrin kontrolü, insanları mutlu etmek, yeni yerleşim yerleri inşa etmek gibi birçok görevlerimiz bulunmaktadır. Cities XL ile 2013 yılında piyasaya çıkan SimCity ise baştaki sorunları aşarak belediyecilik hayranlarını da tatmin etmeyi başarmıştı. Cities XL ise her ne kadar başarılı bir oyun olsa da, sahip olduğu optimizasyon problemleri ile sayısız hata sayesinde saç baş yoldurttu. Ama artık elimizde apayrı ve sorunsuz bir oyun bulunmakta. Cities Skylines!

Tüm şehir kurma ve şehir planlama oyunlarını bir kenara atın. Artık Skylines var. Öncelikle şehrinizi kurmaya yolları yapmakla başlıyorsunuz. Ancak unutmamanız gereken bir şey var. Şehrinizin planı. Yollarınızı bu plana göre oluşturursanız, şehriniz mükemmel bir hal alır. Aynı zamanda ileriye dönük problemlerin de önüne geçmiş olursunuz. Tamamen bir yönetim söz konusu ve artık şehrin tek patronu siz olabilirsiniz. Bunun için aşamaları geçip, şehri kötü bir halden en iyi hale getirmeniz gerekmektedir. Kaliteli motoru sayesinde Cities Skylines ile artık gerçek bir şehrin kontrolünü ele almaya hazır mısınız? Hazırsanız hemen oyunu satın alabilir ve oynamaya başlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir