Canı Gereğinden Fazla Sıkılanlara Let’s Fish

Son zamanlarda simülasyon oyunlarındaki patlamayı fark etmişsinizdir, aklınıza gelebilecek her türlü konuda bir simülasyon oyunu yapılıyor, Surgeon Simulator 2013 ile başlayan bu serüven Farming Simulator ile devam ederken yerini Goat Simulator gibi acayip türlere bıraktı. Hal böyle olunca bağımsız oyun yapımcılarının da işi gücü olmayan oyuncuların da gözleri simülasyon oyunlarına kaydı. Yapmayın etmeyin. Bir başka simülasyon oyunuyla karşınızdayım arkadaşlar Let’s Fish olarak biliniyor kendisi, oynadıktan sonra keşke biz bilmeseydik diyeceğinizden eminim. Başlamadan önce bir uyarıda bulunayım, denize, balıkçılığa ve balıklara merakınız normalin üstünde ise okumaya devam edin, aksi takdirde bakın aşağıda Kings Road var Dragon Age Legends var Hearth Stone var sizleri oraya alalım.

Kendisi simülasyon oyunu adı altında geçse de Browser tabanlı olarak karşınıza çıkıyor. Meraklanmayın öyle sisteminizi kasacak bir yapısı yok, oyunu test ederken; 256MB ekran kartı ve 512MB belleği olan bir sistem kullandım siz düşünün gerisini. Oyunun sitesine girer girmez bir dumura uğruyorsunuz çünkü site direk Polonya’nın resmi dili olan Lehçe ile açılıyor böyle boş boş bakıyorsunuz ama hemen belirteyim sağ üst köşede bulunan küçük kutucuktan dili İngilizce yapabilirsiniz. Evet dil seçenekleri arasında Türkçe yok! Oyun içerisinde yaptığınız ve yapacağınız tek şey var balık tutmak, oda 2 tuşa bakıyor, ekrandaki oltayı salla kutucuğuna faremizin sol tuşuyla tıklıyor oltamızı gönderiyoruz, balığı çekmek için ise boşluk ( Space ) tuşuna kesintisiz bir şekilde ya da belirli aralıklarla basıp balığımızı kapıyoruz. Hep eksi yönlerinden bahsettim ama iyi yönleri de yok değil tabii ki, yüzlerce balık türü bulunduruyor oyun, tutun tutabildiğinizi tüm balıkları tutmak istiyorsanız oynadığınız bölümdeki tüm görevleri bitirdikten sonra, dünya haritası üzerinden bir başka bölüm seçip farklı farklı balıkları tutmaya devam edebilirsiniz seçim sizin.

Balık Tutmak Zor Zanaat

Tüm zamanımızı balık tutmakla geçireceğimiz bir oyunda bizim için hayati öneme sahip olan 2 unsur var. Bunlar: Olta ve yem, her balık tutuşunuzda belirli bir tecrübe puanı kazanmanızla beraber altınları da cebe indiriyorsunuz. İster altınlarınızı kullanarak ister kredi kartınızı kullanarak ( Kredi kartının işin içine dahil olacağını bekleyen tek ben miydim? ) marketten oltanızı geliştirebilir ve yem takviyesi yapabilirsiniz.

Oyunu oynamayı düşünenler için:

Buradan kayıt olarak hemen oynamaya başlayabilirsiniz, iyi eğlenceler.

Biterken Çalıyordu: Rihanna – Umbrella.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir