Call of Duty: Infinite Warfare Çoklu Oyuncu Hakkında Bilgiler

call of duty

Belki de oyuncuların yıllardır favorisi konumunda olan köklü oyunlardan birisi olan COD serisi bu sene tam manasıyla dibe vurmanın şokunu yaşıyor. Herkes birinci dünya savaşı teması ya da benzeri bir savaş senaryosu beklerken teknolojinin uçuk bir noktada olduğu, uzaya kadar uzandığımız bir savaş hikâyesiyle karşılaşmış durumdayız. Bu şekilde COD: Infinite Warfare fragmanı YouTube üzerinde en çok disslike alan ikinci video, en çok disslike alan oyun videosu tahtını ele geçirmeyi başardı. Tabi bu bir noktada psikolojik bir baskı oluştursa da profesyonellikten ödün vermeyen Activision ve Infinity Ward oyun hakkındaki tüm yenilikleri duyurmayı sürdürüyor.

Senaryosundan yana birçok kişinin şikâyetçi olduğu oyunda tabi ki şu sıralar en çok merak edilen ve dikkat çeken kısım COD: Infinite Warfare çoklu oyuncu modu. Bu konuda suskunluğunu koruyan, hatta bununla beraberde pek açıklama yapılmayan bir oyun modu olması oyun severleri karanlığa itse de dün itibariyle yani 2 Eylül’de bir Twich yayını düzenlendi.

Bu Twich yayını resmi Infinity Ward ve Activision geliştiricileri tarafından oyunculara çoklu oyuncu moduna ilişkin detayları kapsadı. Buna göre Black Ops 3’ten daha fazla silah, ekipman ve teknolojik teçhizata sahip olacağız. Sınıflarda da farklılıklar olurken en dikkat çekeni Specialist yerine Rigs gelecek olması. Rigs ile ise görünmezlik, ileriye zıplama, yüksekten atlama gibi özel yeteneklerimizi geliştirebileceğiz.

COD: Infinite Warfare Beta Testi Ne Zaman Yapılacak?

Call of Duty: Infinite Warfare açık beta ile oyunculara deneyim sunmaya hazırlanıyor. Bu bağlamda 14 Ekim 2016 tarihinde PlayStation 4 için aktif hale gelecek. Sonrasında ise Xbox One ve PC için açık beta sürümü sunulacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir