Call Of Duty Advanced Warfare İnceleme

Call Of Duty Advanced Warfare
Call Of Duty herkesin kabul ettiği büyük bir efsane haline geldi. Buna karşın son zamanlarda Modern Warfare ile durgunluk dönemine girdi. Bu durgunluğu üzerinden atarak Advanced Warfare ile gönülleri tekrar fethetmek için yeni tasarım ve grafik uzmanlarıyla çalıştı. Sonuç olarak çok büyük bir yapıta imza atmış diyebiliriz. Call Of Duty Advanced Warfare oyunu 2054 yılını konu alıyor. Ve tabi ki klasikleşmiş bir COD gerçeği olan Amerika Birleşik Devletlerinin gücünü.

Senaryosu dünyada yaşanan politik ve küresel krizleri, problemleri ve tehlikeleri konu alıyor. Amerikan meclisinin baskıcı tutumuna karşılık dünya üzerinde liderlik çabasını ince ince işliyor. Dünyayı imha edebilecek silahların yavaş yavaş yüzeye çıkmasıyla oluşan kaos içinde yine aksiyon dolu bir oyun deneyimi bizi bekliyor. Grafik konusunda son derece başarılı bir iş çıkmış. Işık ve detaylar fazlasıyla harikayken bunların sadece yeni konsollar için sunulması sempatizanları biraz kızdırdı. Ancak her koşulda COD Advanced Warfare takdiri hak ediyor.

Grafik konusunu daha iyi özetlemek için karşımızda ki karakterin yüz ifadesinden birazdan bize söyleyeceği şeyin olumlu ya da olumsuz olacağını kestirebiliyorsunuz. Bu kadar görsel yeterliliğe sahip olmasının yanında az öncede dediğimiz gibi sadece yeni konsollar bunları fark edebilecek. PS3 ve Xbox 360 için daha yüzeysel bir versiyon söz konusu. PS4, PC ve Xbox One için tüm bu harika grafikleri görebilmeniz mümkün.

Call Of Duty Advanced Warfare için tüm bu avantajların yanında içerik konusunda bazı eksiklikler dikkat çekiyor. Örneğin oyun için diyaloglarda tutarsız çok fazla bölüm var. Samimi olduklarınızla ciddi konuşmalar yaparken, yeni tanıştıklarınızla çok samimi diyaloglara giriyorsunuz. Çok önemli bir detay olmasa da her şeyi ince detaylarla düşünülmüş olan COD Advanced Warfare oyununda göze batıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir