Call of Cthulhu Oyununun Ekran Görüntüleri Yayınlandı

 Call of Cthulhu Oyununun Ekran Görüntüleri Yayınlandı

Call of Cthulhu oyunu birçoğumuzun efsanesi olarak oyun raflarındaki yerini almış durumda. Korku oyunlarının günümüzde çok büyük bir pay sahibi olmasında büyük bir etki olarak görülüyor. En basitinden Outlast Until Dawn ve Layers of Fear gibi oyunların geliştirilme sürecinde ilham kaynağı olduğunu söylemek mümkün. Genel anlamda korku ve gerilim türünde şuan ki sürümüyle bile birçok kişinin ilgisini çekmeyi başaran yapımın yeni grafiklerle daha iyi bir proje olacağı düşünülüyor. Çünkü korku ritüelleri grafiklerin daha çok kalitesiyle alakalı olabiliyor.

Bu açıdan bakıldığında her yeni oyunun bir öncekine göre çok daha başarılı olduğunu söylemek mümkün. Sherlock Holmes serisinin yapımcısı olan Frogwares şimdi yeniden karşımıza yeni sürüm Call of Cthulhu oyunuyla çıkıyor. Çok geniş kapsamlı bir hikâye serisiyle karşımıza çıkmaya hazırlanan oyunun daha çok oyuncuya ulaşması mümkün gözüküyor. Çünkü daha fazla korkutucu oyun olabilmesi için çeşitli grafik detaylarının güçlendirilmesi gerekiyor. Bunun içinde çok daha efsanevi bir senaryo için çalışmalar yürütülüyor.

H.P. Lovecraft’ın kaleme aldığı hikâyeyi oyuna aktaran geliştirici şirket oldukça büyük bir projeyle oyuncuların karşısına 2016 yılı içerisinde çıkmaya hazırlanıyor. PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında çıkacak olan oyunun korku oyunları arasında ciddi bir potansiyele sahip olması bekleniyor. Çünkü mevcut korku oyunları arasında bir kıyaslama yapıldığında Call of Cthulhu oyunu çok daha iddialı bir yapım olarak dikkat çekiyor. Özellikle Call of Cthulhu ekran görüntüleri yayınlandıktan sonra çok fazla dikkat çektiğini belirtmek gerekiyor. Çünkü var olan ekran görüntüleri şuanda piyasanın çok üzerinde gözüküyor.

Call of Cthulhu-1

 Call of Cthulhu-2

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir