Call of Cthulhu Oyunundan İki Yeni Görsel Yayınlandı

Call of Cthulhu Oyunundan İki Yeni Görsel Yayınlandı

 Call of Cthulhu oyunu 2015 yılının sonlarına doğru çıkması netlik kazanmış ve geliştirilme işlemlerine başlanmış oyunlar arasında yer alıyordu. İsim hakkını ve geliştirmelerinin Cynide stüdyoları tarafından yapıldığı oyunun gizem türünün ağır basacağı ise duyurulan ilk ipuçları arasındaydı. Yani eski oyunlarındaki gibi RPG türüyle kısıtlı kalmayan bir oyun dinamiği bizi bekleyecekti.

Bu bağlamda H.P Lovercraft tarafından kaleme alınmış romanın uyarlaması olan oyunun ilk olarak 1993 yılında piyasaya sürüldüğünü belirtmek gerekiyor. Tabi ki oyun severlerin birçoğunun hatırlamayacağı oyun o dönemde silik bir grafik çizmişti. Ta ki 2005 yılında Headfirst tarafından piyasaya sürülmüş Dark Corners of the Earth ile piyasayı alt üst edene kadar. Bu sefer tüm dünyada yankılanmayı başarmış olan oyunun geçmişten bu güne kadar gelmesinde büyük pay sahibi olmuştur. Şimdi ise karşımıza çıkan detaylarda yeni Call of Cthulhu oyunu grafiklerini aktaran görseller var.

Call of Cthulhu Ne Zaman Çıkıyor?

Call of Cthulhu çıkış tarihi henüz net olmamakla beraber stüdyonun verdiği ipuçlarına dayalı olarak 2017 yılında piyasaya sürülecek.Birçok kişi ise Call of Cthulhu hangi platformlara çıkacak diye merak ediyor. Bu oyun severler için oldukça önemli bir faktör. Ancak şuan için yalnızca PC platformu için geliştirmelerin sürdüğü biliniyor. Fakat henüz bir yıla yakın bir süreç olduğunu varsayarsak yapılacak anlaşmalar neticesinde oyunun konsollar içinde geliştirilmesi muhtemel olabilir.

Call of Cthulhu resmi sitesi olan callofcthulhu-game.com üzerinden birçok bilgi paylaşımı yapıyor. Geliştirilme sürecine ilişkin olan bu iki görsel de site üzerinde paylaşılmıştır. Görüldüğü üzere oldukça karanlık bir atmosferde, bir adanın sırlarını çözmeye çalışacağımız, belki de bir bağlamda hayatta kalma oyunu olarak karşımıza çıkacağını düşünebiliriz.

CoC grafik 1

CoC grafik 2

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir