Call of Cthulhu İki Yeni Görselle Karşımıza Çıkıyor

Call of Cthulhu İki Yeni Görselle Karşımıza Çıkıyor

Türk yapımı oyunlar arasında ilgi çeken Call of Cthulhu artık yakın zamanda çıkışını yapmaya hazırlanıyor. Bazı kaynaklara göre çıkışın 2017 yılını bulabileceği konuşulurken stüdyoya göre aksilik yaşanmaması halinde 2016 yılının sonlarına doğru çıkması muhtemel gözüküyor. Oyun hakkında yeni bilgiler ise oyuncularla paylaşılmaya devam ediliyor. Focus Home Interactive tarafından geliştirilmeye devam edilen oyun aynı zamanda Frogwares stüdyosuyla da ortak çalışmalar yürütüyor. Birlikte büyük bir ilke imza atarak Türk yapımı olup tüm dünya çapında oynanan bir oyun yapmayı vizyon edindiklerini de söylemek gerekiyor.

2014 yılından bu yana geliştirme işlemleri süren oyun Greenlight üzerinden yeşil ışığı çok kısa sürede yakmasıyla dikkat çekmişti. Aynı zamanda oyunun senaryosu hakkında birçok belirsizlik olmasına rağmen geliştiriciler senaryo bazlı detayları oyun severlerle paylaştı. Call of Cthulhu hikâyesi ile gerçekten sürükleyici bir aksiyon oyunu olacak gibi duruyor.

Call of Cthulhu Konusu Ne Olacak?

Call of Cthulhu nerede geçiyor konusu da bir hayli gündeme oturmuştu. Bunun üzerine Boston’da geçtiği ve sanıldığı gibi Türkiye ya da İstanbul gibi temaların bulunmayacağı kesinlik kazandı. Ancak gelen haberler doğrultusunda oyunun 1920 yılında geçeceği de anlaşılmış oldu. Yani bir anlamda geçmişe döneceğimiz bir aksiyon oyunu geliyor.

Hikâyede ise Edward Pierce isimli bir özel dedektifi oynayacağız. Karakterimiz deneyimli ve eski bir özel dedektif olmasına rağmen oldukça yetenekli ve hırslı. Buna bizim oyunculuk tecrübelerimizin katacağı detaylar ise büyüleyici sonuçlar vermeli. Çünkü gizemini koruyan Sarah Hawkins cinayetini çözmek zorundayız. Bu bağlamda ailesinin yardımlarını da es geçmemek gerekiyor. Call of Cthulhu oyunu Xbox One ve PlayStation 4 konsolları ile PC platformuna çıkacak. Bu geliştirme işlemlerinde ise H.P. Lovecraft tarafından yazılmış olan romana bağlı kalmaya çalışılıyor.

call of cthulhu içerik 1

call of cthulhu içerik 2

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir