Burnout Paradise Xbox Yolunda

burnout paradise

Burnout Paradise oyunu Xbox 360 konsoluyla oyun oynayanların yakından tanıyacağı bir oyun. Eğer Paradise City yollarında efsanevi bir yarış yapmadıysanız üzülmenize gerek yok. Çünkü yakın bir gelecekte Xbox One ile uyumlu hale geleceğini söylemek mümkün. Bildiğiniz gibi E3 oyun fuarında birçok haber alındı. Ama en dikkat çekicisi Xbox One için yayınlanacak olan güncelleme oldu.

Bu güncelleme sayesinde Xbox One konsolunu kullanarak eski tip oyunları oynamak mümkün olacak. Çünkü Microsoft eski oyunların yeni kullanıcılar tarafından oynanamamasını kabullenemiyor. Bu yüzden geçmişe dönük bir oyun kütüphanesi yaratarak ilk etapta 100 adet oyunu yeni konsolla oyunculara sunacak. Bu geniş çaplı bir uyumluluk dönemini gerektireceği için çalışmalara çoktan başlanmış bile. Yapılan bilgilendirmeler arasında Gears Of War gibi efsaneleşmiş tüm oyunları bulabilme ihtimaliniz var. Burnout Paradise ise Xbox One macerasına dahil olmaya hak kazandı.

Tabi ki bunun mimarı oyunun yapımcısı olan Criterion Games. Uzun uğraşlar sonunda çok sayıda toplantıyla Microsoft’la karşı karşıya geldi. Sonucunda ise zaferi kazanmayı bildi ve istediğini alarak Twitter hesabından duyuru şeklinde oyunculara ulaştırdı. Xbox One ile Burnout Paradise oynamak gerçekten kulağa hoş geliyor. En azından Paradise City’nin tozunu kaldırmış bir nesil için böyle olduğuna eminiz.

Şuan için diğer oyunların listesi ve programa dahil olan oyunların ne zaman aktif olacağını bilemiyoruz. Bununla ilgili net bir açıklama yapılmadı. Öncelikle Xbox One için geçmişe dönük oyun kütüphanesinin aktif olacağı güncelleme gelecek. Muhtemelen hemen ardından oyunların listesi ve bu listenin kütüphanede görünümü bize sunulacak. Burnout şirketin çıkarmış olduğu son Burnout versiyonuydu. Paradise ise oyunun en gelişmiş sürümü diyebiliriz. Xbox One ile Burnout Paradise oynamak için çokta fazla bir zaman beklemeyeceğiz gibi gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir