Bridge Constructor İnşaat Simülasyon Oyunu

Bridge Constructor
Bridge Constructor oyunu bir simülasyon oyunu. Aklınıza Sim City tarzını getirecek olan bu oyunda amacınız sağlam ve kullanışlı köprüler inşa etmek. Elinizde birçok imkân ve hayal gücünüz var. iOS üzerinde uzun zamandır oynanan oyun iPhone ve iPad için en iyi oyunlardan biri olarak ödül aldı. Artık Android platformlarda da oynanabiliyor ve toplamda 10 milyonun üzerinde oyuncuya sahip.

Bridge Constructor ile en dikkat çekici detaylar köprüleri yapacağınız zeminlerin seviyeye göre zorlaşması. Yani öyle kolayca köprü inşa etmiyorsunuz bu oyunda. Ölçüp biçiyorsunuz, doğru malzemeleri seçiyorsunuz, köprünün kullanım şartlarına dayanıklı olması için sağlamlaştırıyorsunuz ve bunların hepsini kısıtlı bir bütçeyle yapıyorsunuz. Hayal ettiğiniz köprüyü yine yapabilirsiniz ama bunun için kaynaklarınızı optimum düzeyde kullanmanız gerekmektedir. Izgara, kıvrımlı ve kasisli yollar, taşıyıcı halatlar, demir ya da çelik askılar, beton sütunlar ve çok daha fazla malzeme. Hepsi elinizin altında ve sizin bunları güzel bir biçimde seçerek kullanmanız gerekiyor.

Bridge Constructor 40 ayrı bölümden oluşuyor. Bu bölümün her biri bir öncekine nazaran daha zor olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla bir önceki köprümüzden aşina olduğumuz hataları yapmamamız gerekiyor. Aynı zamanda zorlaşan arazi şekilleri köprüyü standart ölçütlerde yapmamıza engel oluyor. Bazen yukarı eğimli, bazense aşağı eğimli olarak tasarlıyoruz. Buna karşın bazen ufak kıvrımlarla destekliyoruz ve köprünün taşıma sistemleri son derece büyük önem kazanıyor.

Bridge Constructor yaratıcılığınızı ortaya koymak için son derece iyi bir fırsat. Hele ki insan eliyle yapılmış olan köprüler hep dikkatinizi çeken yapılarsa bu oyun sizi saatlerce başında tutabilir. Grafik olarak orta düzey grafiklere sahip olsa da amacı dahilinde birçok detaya değinen oyun yapısı oyunu oldukça popüler bir hale sürüklemiş. Google Play Store üzerinden indirebilir, 0.90 TL karşılığında oynayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir