Bombshell Yeni Oyun İçi Video İle Karşımızda

Bombshell

Yeni nesil bir ARPG oyunu olarak karşımıza çıkan Bombshell meraklı bakışlar ile birlikte yeni bir oynanış videosu yayınladı. Duke Nukem tarzında görebileceğimiz keskin bir bakış açısıyla aksiyon rol yapma oyunu olarak tanımlayabileceğimiz Bombshell, videoya bakılırsa baya bir iddialı.

Bombshell oyununun konusuna değinecek olursak dünyamızı tehdit eden dış güçler olarak tanımlayabiliriz. Oyun içinde 4 farklı gezegen var. Dünyamızı tehdit eden bu dış güçleri etkisiz hale getirmek, insanlığı ve başkanı korumak ise sadece bizim görevimiz. Çünkü ordunun en başarılı, en yetenekli patlayıcı uzmanını canlandırıyoruz. Shelly Harrison isimli ana karakterimizin takma ismi Bombshell. Bombayla yatıp bombayla kalkan bir karakterle uzayın derinliklerinde galaksiler arası yolculuklara çıkarak dehşet saçmak kulağa hoş geliyor.

E3 oyun fuarında bir oyun içi videosunun tanıtıldığı aksiyon oyunu, Interceptor Entertainment tarafından geliştirilmiş. Sonrasında ise 3D Realms firması tarafından alınarak yayınlanmak için hazır hale getirilmiş. E3 için yayınlanan video ile kıyaslanırsa gerçekten bu sefer ki video nefes kesici. Karakterin skilleri, ufak detaylar, oyunun görsel zenginliği ve özgür bir yapısının bulunması gerçekten muazzam özellikler.

3D Realms firması tarafından efsaneleşmiş oyun Duke Nukem ile kıyaslandığında birkaç husus dışında fark görülmüyor. Bombshell oyunu biraz daha kişisel bir oyun. İzometrik hedefleme üzerine kurulu ve tamamen tek başınasınız. Ancak görünen o ki uzaylı istilasından insanlığı koruyan iki farklı oyun tipi ve iki farklı karakter. İleride ikisinin var olduğu bir oyun oynamak sanki çok ütopik değil gibi.

Unreal Engine 4 yerine Unreal 3 ile geliştirilen Bombshell oyunu 2015 yılının sonlarına doğru bizlerle olacak. PC, PlayStation 4, Xbox One platformları için satışa sunulacak oyun şimdiden büyük heyecan uyandırıyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir