Bombshell İçin PC Platformunda Erteleme Söz Konusu

 bombshell

Bombshell oyunu Duke Nakem oyunları arasında son seri olarak bekleniyordu. Nitekim her şeyde hazır bir biçimde son raddeye kadar ilerledi. Ancak işler terse dönünce dava ikâmesi yüzünden bazı değişiklikler yapmak zorunda kaldı. İsim ve karakterlerin değiştirilmesi yönünde karar veren mahkeme oyuna resmen bir gol attı diyebiliriz. Oyunun tüm işleyişinin değişmesine sebep olan bu karar birçok yönde aksaklıklara neden oldu. Boombshell oyunu çıkış tarihi olarak 2015 Kasım ya da Aralık ayı olarak açıklanmıştı. Ancak görünen o ki mahkeme süreci bu durumu değiştirdi. Çünkü Bombshell oyunu ertelendi şeklinde bir açıklamayla bekleyenler ters köşeye yatırıldı.

Aslen Duke Nakem: Mass Destruction ismiyle lanse edilen oyun bir süredir telif hakkı sebepleriyle boğuşuyordu. Gearbox Software tarafından maruz kaldıkları davada isim değiştirmek zorunda olduklarından oyunun kilit ismi olan Duke Nakem iptal edildi. Bunun yerine hikâyenin merkezinde yer alan Duke Nakem’in yardımcı karakteri olan Shelly Harrison ana karakter yapıldı. Oyunun ismi de lakabı olan Bombshell olarak değiştirildi. Şimdiye kadar görülmüş en köklü oyun değişikliği olarak tarihe geçmiş olabilir.

Interceptor Entertainment şirketi tarafından geliştirilen oyun PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için çıkacaktı. Bombshell için yayıncı firma olaraksa 3D Realms Entertainment ile anlaşıldı. Şimdiye kadar çıkmış olan Lara Croft and the Temple of Osiris, Dead Nation gibi oyunlarla kıyaslanarak aynı kategoriye koyulan oyun uzun süredir test aşamasından çıkamamış. Yapımcı firmada yetkili bir isim olan Frederik Schreiber tarafından yapılan açıklamalarda mahkeme ve dava süresince oyun test işlemlerine maruz kaldı. Bombshell test süreci oldukça yoğun bir tempoyla tamamlanmaya çalışılıyormuş. Ekibin bulduğu oyun açıkları ve teknik hatalar üzerine yapılan bu düzeltmeler halen daha devam ediyormuş.

Geliştiricinin söylediklerinden anladığımız kadarıyla Bombshell oyunu çıkış tarihi itibariyle yama yayınlamak istemiyor. Son dönemlerde çıktığı gün düzeltme yaması yayınlayan oyunları çok sık görüyoruz. Bunun yerine ekstra bir tarihle kusursuz bir oyun yaratmayı düşünüyorlar. Bombshell oyunu ne zaman çıkacak diye soranlara PC içi 29 Ocak 2016 tarihini verebiliriz. PlayStation 4 ve Xbox One içinse 2016 Şubat ya da Mart ayları muhtemel gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir