Bloodborne İçin Yeni Bir DLC Kapıda

bloodborne DLC

Bloodborne oyunu güncelleme üzerine güncelleme alıyor ve oyun gitgide daha fazla kişiye hitap etmeye başlıyor. Özellikle çok sayıda güncelleme alarak hızla genişleyen bir oyun yapısına sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Bloodborne: TheOldHunters eklentisiyle 24 Kasım 2015 tarihinde çıkacak. Yani çıkışına oldukça az bir zaman kaldığını söyleyebilmemiz mümkün. Ancak bunun haricinde yeni bir yama ile oyunun fazlasıyla genişleyeceğinin haberini aldığımızı belirtmek istiyoruz. Ünlü bir oyun mecrası olan US PlayStationBlog tarafından verilen habere göre bu eklentiyle birlikte oyuna iki farklı yenilik gelecek.

TheLeague ve Co-Op NPC ismi verilen bu en büyük yeniliklerin haricinde çok sayıda ufak düzeltme ve güncelleme mevcut. Net bir çıkış tarihi olmamasına karşılık 2016 yılının ikinci çeyreğinde aktif olacağı düşünülüyor. Oyuna daha fazla yapay zeka katkısı sunacağından kimsenin şüphesi yok. Dolayısıyla oyun zevkini doğru orantılı olarak bir üst kademe çıkaracak gibi gözüküyor.

Bloodborne yamaları büyük ses getirmesine karşın firmanın bunları net bir biçimde tarihlendirmemesi sürpriz etkisi yaratıyor. Aslında oyuncuların bunu da sevdiğini biliyoruz. Bu sefer Co-Op NPC ve TheLeague için bazı açıklamalarda bulunulmuş.

Co-Op NPC
Co-Op NPC ile Bloodborne oyunu çok daha kooperatif bir yapıya bürünebilecek. Aynı zamanda TheLeague ile bu özelliğin bağlantılı olacağı da bilinenler arasında yer alıyor. Oyunu oynadığınız sırada bir bölüm ömrünüzü yemeye başladı, ya da bir boss o kadar güçlü ki oyunculuk yeteneklerinizle bir türlü geçemiyorsunuz. Bu durumda yapay zekayla hareket eden bir asistan çağırabileceksiniz.

Bu noktada Co-Op NPC için iki farklı düşünce hakim. Bir kısım oyuncular oyunun tüm tadını kaçıracağını, bir kısım oyuncular ise oyuna daha büyük bir keyif getireceğine inanıyor.

TheLeague

BloodborneTheLeague acımasız bir grubu temsil ediyor ve Hunter olarak bilinen türde var oluyor. Online tablosunda yardım talebinde bulunan oyunculara yardım edebilmek, diğer oyuncularla rekabet edebilmek tamamen sizin elinizde olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir