Blizzard’ın yeni oyunu: Overwatch

BlizzCon 2014 bu sene de oyuncuları etkilemeye devam ediyor. Blizzcon’da tanıtılan ve Blizzard tarafından geliştirilen Overwatch isimli oyun ise bu seneki şova damgasını vurdu. Overwatch First person shooter oyunu olarak biliniyor. Blizzard CEO’su Mike Morhaime tarafından yapılan açıklamaya göre bu oyun; yakın gelecekteki evrende geçen ve özel güçlere sahip karakterler arasındaki aksiyonu konu alan takım bazlı bir oynanış sunuyor. Oyunun ilk beta sürecinin ise 2015 yılı içerisinde haşlayacağı bilgisi verildi. Tam olarak bir zaman söylenmese de çok uzak olmadığı aşikar.

Shooter oyunu sevenler için oldukça iyi bir oynanış hedeflediklerini de ekleyen Morhaime, oyunu yine Blizzard kurallarına göre hazırladıklarından bahsetti. Yani normalde oyun türüne göre belirli özellikleri elbette sağlayacak ama bunun yanında Blizzard tarafından eklenecek olan özellikler ile de oynanışta çok değişik unsurlar görülebilecek.

Oyunun geçtiği yer yakın gelecekteki dünya. Bu dünya teknoloji olarak oldukça ilerlemiş ve kendini aşmıştır.  Dünyayı ve evreni olası sorunlara karşı korumakla kendilerini görevlendiren Overwatch isimli topluluk; emekli askerlerden, bilim adamlarından, gezginlerden ve garip yaratıklardan oluşmakta. Zamanla bu grup dağılma noktasına gelmiştir ve bu sırada da dünyada sorunlar baş göstermiştir. Overwatch topluluğunun dağıldığı bu zamanlarda dünyanın yeni kahramanlara ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır.

Oyun içerisinde görebileceğiniz ortamlar dünya üzerindeki farklı lokasyonlardan oluşuyor. Kimi zaman Londra’nın ara sokaklarında kovalamacalara katılacaksınız kimi zaman ise Mısır’ın ünlü piramitlerinin içerisine yolculuk yapacaksınız. Bütün bunları yaparken siz ve takım arkadaşlarınız, sahip olduğunuz güçler ile karşınızdaki ekibe üstünlük kurmaya çalışacak. Oyundaki aksiyon ve eğlence oranı oldukça üst seviyede. Zaten üstteki trailer videosundan da anlaşılacağı üzere bayağı eğlenceli bir yapım olduğu anlaşılıyor. Daha fazla fikir almak için ise aşağıda yer alan oynanış videosuna bakmanızda fayda var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir