Blizzard’dan Titan’a İptal!

Titan’ı, ünlü yapımcı firma Blizzard’ın MMO’su olarak hatırlayabilirsiniz. Oyunun yapılandırmasına yönelik hazırlık çalışmaları 7 yıldır devam etmekteydi, ta ki bugüne kadar. Blizzard’ın yaptığı son duyurusu Titan takipçilerini üzdü. Yapılan açıklamada, uzun yıllardır yapım aşamasında olan oyunun iptal edildiğine yer verildi.

Blizzard’ın kurucusu olan ve CEO’luk görevini üstlenen Mike Morhaime, Titan hakkındaki fikirlerini yüzeysel de olsa açıklamaktan hep kaçındı. Morhaime’nin açıklama yapmayışına gerekçe olarak, yapım aşaması bu denli uzun süren bir oyunla ilgili görüş bildirmenin mantıksız olacağını söylemekteydi. Ancak geldiğimiz noktada oyunun gelecek vaat etmemesi düşünüldüğünden, firma gerekli incelemeleri yaptıktan hemen sonra kalite değerlendirmesinin sonuçlarının beklenilenden düşük olmasından hoşnut kalmadı ve bunun üzerine projeyi iptal etti.

Titan hakkında resmi açıklamaları Blizzard’ın kendi resmi web sitesi dahil hiçbir web sitesinde görmesek de oyun gelmeden yorumlarının oyuncular tarafından dile getirildiğini biliyoruz. Ancak Blizzard, dedikodu niteliğindeki bu yorumları hiçbir zaman reddetmemişti. Bu nedenle her bilgi havada kalmıştı diyebiliriz. Son gelen resmi açıklamada ise Titan’ın iptal edildiği kesin ve net bir dille bildirildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir