BlackShot Ekran Ayarları

MMOFPS severlerin büyük ilgisini çeken BlackShotun betasına sayılı günler kaldı. Eminim BlackShot üyeliğinizi çoktan aldınız ve betanın başlamasını bekliyorsunuz fakat betaya başlamadan önce yapılması gereken bir kaç küçük ama önemli işlem var.

BlackShot betada olduğundan dolayı oyunun şuan için güvenli modu bulunmamakta. Dolayısıyla ekran çözünürlüğünüz oyunun varsayılan çözünürlüğünü destelemiyorsa oyunu açtığınızda siyah bir ekrandan başka bir şey göremezsiniz. Bu durum çok sinir bozucu bir şey ama sakın moralinizi bozmayın. Oyunun dosyalarına girerek varsayılan çözünürlüğü değiştirebilirsiniz.

 

Bunun için; C:\VertigoGames\Game\BlackShot\Blackshot\ adresine gidiyoruz ve GameOption_SG.ini dosyasını sağ tıklıyoruz “Birlikte Aç” bölümünden “Not Defteri“ni seçiyoruz ve dosyamız not defteri ile açılıyor.

Karşımıza resimdeki gibi yazılar geliyor.

WIDTH yazan kısım oyunun ekran çözünürlüğü eni, HEIGHT yazan kısımsa oyunun ekran çözünürlüğü yüksekliğidir.

Bilgisayarınızın masaüstü çözünürlüğüne göre bunları değiştirip kaydedin ve kapatın. Hepsi bu kadar.

Eğer ki geniş ekrana sahipseniz, yine bu şekilde oyunun çözünürlüğünü kendi ekranınıza göre ayarlayabilirsiniz. Örneğin 1920×1200 gibi.

Bu sayede oyun içinde çok daha iyi grafiklere sahip olacaksınız.

 

Oyunun varsayılan ekran çözünürlüğünden bir görüntü:

 

Bu ayarlamaları yaptıktan sonraki oyunun ekran görüntüsü:

BlackShot’a hala üye olmadıysanız burayı tıklayarak üye olabilirsiniz.

3 comments

  1. hala ilgilenen varsa yardımcı olabilir mi acaba oyunu indirdim sorunsuz kurdum güncellemesini yaptım oyuna giriyor karakter oluşturuluyor bir sunucu seçip bağlan dediğim zaman uyarı gelmeden oyundan atılıyorum otomatik olarak ne yapmam gerekiyor birkaç defa silip baştan yükledim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir