Blacklight: Retribution Açık Beta Asya’da Başladı!

Zombie Studios’un yapımcılığını üstlendiği First Person Shooter türündeki Blacklight Retribution’ın açık betası Asya’da başladı. Her şeyden önce, nedir Blacklight? Sorusunun cevabını verelim. Blacklight çok oyunculu FPS oyunudur. Oyun içerisindeki karakter modellemeleri ve çevre temaları da oyunun geleceğin dünyasının teknolojisinden faydalandığının kanıtı. Unreal Engine 4 grafik motoruyla geliştirilen oyunun şu ana kadar gördüğümüz tek eksik yanı, yeni nesil konsollardan biri olan PS4 için hazırlanıyor olması. Gerek trailer videolarında gerekse game play videolarında gördüğümüz grafiklerden sonra, oyunun betasının PC oyuncuları tarafından oynanamayacak olması tabii ki de hayal kırıklığı yaratıyor. Gene de oyunun tamamlanmasına uzun bir süre var ileride ne olur bilinmez, umudunuzu kaybetmeyin!

Mermin mi bitti? Olsun Elektrikli okun var!

Oyun hakkındaki temel bilgileri aktardığıma göre sırada içeriğinden bahsetmek var. Birazdan bahsedeceğim oyun içi bilgiler henüz test aşamasında olan beta sürümünden alınmış bilgilerdir, oyun piyasaya sürüldükten sonra bu içerik değişebilir ve ya eklemeler yapılabilir.

*Oyun içerisinde Titan Fall’ın aşina olduğunuz Titanları gibi Hardsuits’ler bulunmakta, bu dev makineleri ihtiyacınız olduğu zaman çağırıp takımınıza destek olması için kullanabilirsiniz.

*Hiper Gerçeklik ( Hyper Reality Vision ) dediğimiz teknoloji sayesinde Blacklight, kendisini kategorize eden FPS yönünü yıkarak adeta açık dünya oyununa dönüşmüş. Hardsuits’ler yardımıyla ordan oraya koşan düşman askerlerini alıp duvarlara fırlatabilir, etrafta ne görürsek teçhizat niyetine kullanabiliriz. Kısacası oyun, birinci sınıf kalitede bir aksiyon deneyimi yaşamamız için elinden geleni yapıyor.

*Savaş alanında bulunan her karakterin kendine özel kullandığı ve yahut sizin seçtiğiniz bir silahı olacaktır, elinizdeki silahları savaş alanlarından alnınızın teriyle topladığınız deneyiminizle geliştirebilir ya da başka silahlarla optimize ederek kullanabilirsiniz. Hemen belirteyim, karakterin kendi seçtiği silahı kullanması ile sizin seçtiğiniz silahı kullanması arasında bir dezavantaj bulunmamakta.

*Demin bahsettiğim silah geliştirme konusu sandığınız kadar basit değil arkadaşlar, oyun içerisinde tam 100 çeşit silah parçası bulunmakta ve evet bu sadece bir silah için geçerli. Diğer silahların parçalarını alarak ve oyunun market bölümünden kendi aldığınız parçaları kullanarak modifiye edebileceğiniz silahların sayısı muazzam derecede yüksek.

*Son olarak oyun içerisinde birden fazla mod bulunmakta. Mod listesi içerisinde en klasik olan takım savaşları ve alan savunma gibi modları da bulundursa da daha önce hiç denemediğiniz türden modları da barındırıyor olacak.

Ülkemizdeki ekonomik durumu göz önünde bulundurduğumuz zaman şimdilik PS4 almak için geçerli bir sebebimiz pek yok açıkçası. Henüz “İşte yeni nesil be!” dedirten bir oyun gelmedikçe de alacağız gibi gözükmüyor. Umarım Blacklight yeni nesilin öncü FPS oyunlarından biri olup bize de PS4 almak için bir bahane sunar.

Oyunla ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz burayı tıklayarak Zombie Studios’ın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Oyunla ilgilenen okurlarımızı aşağıdaki videoya sevk ediyorum, iyi seyirler. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir