Black Ops 3 Birçok Oyuncuyu Kahredecek

 Black Ops 3

Call Of Duty serisinin amiral gemisi Black Ops 3 bekleyenlerini üzdü. Aslına bakarsanız arkasında Treyarch ve Activision gibi devlerin olmasından dolayı büyük bir beklenti vardı. Şuan yaşanan bu üzüntü tamamıyla bunun getirdiği bir beklentiden ibaret. Twitter üzerinden gerçekleşen bir diyalog üzerine eski nesil konsol kullanan oyuncular resmen kahroldu. Bildiğiniz gibi COD Black Ops 3 oyunu 6 Kasım tarihinde çıkacak. İstatistik ve geçmiş veriler ise bu güne kadar büyük bir muammaydı.

Geçtiğimiz günlerde Treyarch stüdyolarının oyun geliştirme yönetmeni David Vonderhaar bazı tweetlere cevap verdi. Sosyal medyada büyük yankı bulan cevaplar arasında en dikkat çekicisi istatistik ve veri konusu oldu. Bir oyuncunun ‘eski nesil konsoldaki COD Black Ops istatistik ve veri kayıtlarının yeni nesil konsola aktarılması mümkün mü’ sorusuna verilen yanıt üzücüydü. Vonderhaar sadece hayır cevabını yazdığı oyuncuyla tasdiklendi ki eski nesil konsoldan yeni konsol oyuncularına veri akışı sağlanamayacak. Bunun daha açık hali ise PS3 ya da Xbox 360 ile istediğiniz kadar ilerleyin, bu istatistik ve oyun dosyanızı PS4 ve Xbox One ile kullanamayacaksınız.

Her halükarda Call Of Duty Black Ops 3’e yeni konsolunuzla baştan başlamak zorunda kalacaksınız. Bu haberle fazlasıyla yıkılan birçok oyuncu olduğunu söyleyebiliriz. Zira birçok oyuncu eski nesil konsolundan yeni konsoluna veri aktarmak konusunda iddialı. Aslına bakarsanız herkes böyle bir şeyin mümkün olmasını ister. Çünkü COD Black Ops 3 gibi ilerleme kaydedilebilecek bir oyunda her seferinde oyuna yeni baştan başlamak oldukça sıkıcıdır.

Şimdiye kadar tüm oyuncuların umutlu olduğu bu aktarım konusunda son sözü söyleyen Treyarch yetkilisinin fikir değiştireceği pek düşünülmüyor. Açıklama yapmak yerine hayır demekle yetinen bir cevaptan sonra COD Black Ops 3 beklentileri de büyük oranda düştü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir