Battlefront İçeriklerinin Üçlemeyle Eş Gideceği Duyuruldu

battlefront

Battlefront son dönemlerin en gözde oyunları arasında sayılabilir. Hele ki Star Wars 7 filminin de vizyonuyla beraber Star Wars Battlefront oyunu resmen çağ atladı diyebiliriz. DICE ve EA işbirliğiyle geliştirilen oyun hakkında çeşitli detayların sürekli olarak verildiğini biliyorsunuz. Keza her hafta yeni bir detayla karşımıza çıkan oyun son olarak Battle of Jakku indirilebilir içerik ile oyun severlerle buluştu.

Battlefront Battle of Jakku DLC sonrasında bazı açıklamalar yapıldı ve bu açıklamalar neticesinde oyun severlerin heyecanının daha da yükseleceğini söyleyebiliriz. Vizyona giren Star Wars 7 yani Awakens filmiyle beraber Twitter’da gerek film gerekse oyun sayfaları sorularla boğuldu. Bir oyuncunun sorduğu soru ise herkes tarafından merak edilen bir konuya açıklık getirir nitelikteydi. Star Wars Battlefront The Force Awakens eklentisi çıkacak mı diyen oyuncuya cevap Twitter üzerinden geldi. Resmi Star Wars hesabından verilen cevapta 2016 yılının Star Wars Battlefront oyunu için çok yoğun geçeceğini gösterdi. Çünkü geliştirici ekibin orijinal üçlemeyle eş değer gidecek olan bir oyun yapısının üzerinde durduğu belirtildi. Yani orijinal üçlemeye uygun bir Battlefront oyunu söz konusu olduğuna göre son film olmayan The Force Awakens sonrasında çıkacak olan seride dahi bir içerik bizi bekleyebilir.

Star Wars Battlefront oyunu için sunulacak olan DLC dosyaları genellikle Battle of Jakku gibi herkese açık bir biçimde ücretsiz olarak sunulabilir. Çünkü firma oyunu satıp güncelleştirmeleri ücretsiz olarak dağıtma prensibini uygulayan bir firma. Bizi önümüzdeki aylarda ne gibi Battlefront oyun haberleri bekliyor bilinmez ama orijinal seriyle bağıntılı ilerleyecek olan oyunda heyecanın hiç bitmeyeceğini söyleyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir