BattleForge İnceleme

BattleForge İnceleme

Battle Forge, Alman yapımcılardan olan Phonemic’in geliştirdiği oyun, EA Games tarafından seneler önce alındı ve daha güçlü hale geldi. MMORTS ve MMOTCG türlerinden yapılan 3 boyutlu fantezi oyunu olarak piyasaya ücretli olarak girmişti. Sonrasında EA Games 5-6 sene önce oyunun ücretsiz oynanmasına karar vermişti.

BattleForge diğer MMORTS oyunlarına oranla farklı, kart oyunları ile birleşerek farklı stil izlenmiş. Oyunda 4 tür element var, bu sınıflar kartların da çeşitliliğini oluşturuyor. Yani aslında elimizde her kart çeşidinin farklı bir savaş özelliği bulunuyor. Oyundaki 3 önemli nokta var ve ben size bunlardan bahsetmek istiyorum.

Monument: anıt olarak da adlandırılan bu unsur 4 kartın da aktif olması için gerekli olan bir unsudur. Monument açıldıktan sonra elinizdeki 4 elementten tekini tercih edip aktif hale getirebilirsiniz. Tabi, bu aktifleştirme için enerjiye ihtiyacınız olduğundan kafanıza  göre her şeyi aktifleştirmeyin.

Powerwell: Kartların aktif hale gelmesi için enerjiyi dikkatli kullanın dedik iş o enerjinin adı powerwell. Battleforge oyununun başlarında aktif powerwelle sahipsiniz ama zamanla fazla monument ve savaş unsurlarını ihtiyaç olduğundan yeterli gelemeyebiliyor. Her saniye artan enerji biriminin 100 rakamına ulaşması halinde aktifleştirme tekrar etkin olacaktır.

Şimdi sizlere Battleforge 4 tane oyun elementi hakkında bilgi verelim.

Fire: İsminden de anlaşılacağı gibi güçlü olan bu element rakibi bozguna uğratacak güçtedir.

Frost: Eğer düşmanınız çok güçlüyse bu element kudretli defansı sayesinde bütün darbelere karşı dimdik ayakta duracaksınız.

Nature: Güçlü binaların ve savaş unsurlarının yanı sıra yaraları iyileştirmeye yarayan özellikli kartları da barındırır.

Shadow: Gölgelerin gücünü kullanan element büyü ile düşmanını yenebilir.

Çok fazla oyuncuya sahip olmasa da farklı oyun türlerinin bir arada olması Battleforge oyununu diğerlerinden ayıran bir özellik olmuş.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir