Battlefield İçin Yeni Proje Yakında Duyurulacak

battlefield

Battlefield serisi birçok oyuncunun favori oyunu olarak piyasada bulunuyor. En son Battlefield 4 ve birbirinden zengin DLC eklentileriyle karşımıza çıkan oyunun İsveçli yapımcısı DICE bazı açıklamalarda bulundu. Buna göre geçtiğimiz günlerde yeni oyun çıkaran firmanın tamamen boşa çıktığı ilk an itibariyle amacının Battlefield için yeni bir oyun tasarlamak olduğu öğrenildi. Bu elbette birçok oyuncuyu mutlu ederken oyun dünyasına da bomba gibi düştü.

Çünkü yapımcı şirket DICE en son EA Games ortaklığıyla harika işlere imza atmıştı. Birçok farklı yapımın piyasaya girmesinde pay sahibi olan oyunun şimdilerde tek amacının geniş bir kitleye sahip olan Battlefield oyununun yeni sürümü olması şaşırtıcı oldu diyebiliriz. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Star Wars: Battlefront ile karşımıza çıkan yapımcılar birde halen geliştirmekte oldukları efsanevi bir oyunu halen daha yapıyorlar. Bu oyunsa yine EA Games iş birliğiyle geliştirdikleri Mirror’s Edge oyunu. İlk yayınlanan fragmanla herkesi büyülemeyi başaran oyun için eklenti haberi bekleyenler yeni oyun haberiyle donup kaldı.

DICE yöneticisi olan Dan Vaderlind tarafından Twitter üzerinden açıklanan bu haber yeni oyunun hangi zamanda geçeceğine, nasıl bir konsepte sahip olacağına ve birçok soruya sebep oldu. Belki yapılmak istenen de buydu ancak yeni bir Battlefield fikrine dair en azından basit bir fikir ortaya atılsaydı daha iyi olabilirdi. Atılan tweet için şu cümleleri kullanan Dan lafı uzatmadan sadede gelmiş gibi gözüküyor.

‘Star Wars Battlefront bitti fakat halen daha üzerinde çalışıp geliştiren küçük bir eklip var, ben artık Battlefield’ı geliştirmeye başlıyorum’ cümleleri özellikle oyun platformlarında çok büyük yankı uyandırdı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir