Battlefield Arayüz Güncellemesi Tüm Seriyi Kapsayacak

battlefield arayüz güncellemesi tüm seriyi kapsayacak

Battlefield, savaş oyunu severlerin sıklıkla tercih ettiği serilerin başında yer alıyor. Hatta COD ile birlikte bu oyun sektörünün başını çekiyor diyebiliriz. EA ve DICE tarafından ortak geliştirilen ve bu senenin tartışmasız en çok beklenen oyunları arasında yer alan Battlefield 1 içinse yeni bir haber geldi. Aslında bu haber yalnızca yeni oyunu değil, aynı zamanda son çıkan seri oyunlarını da kapsıyor. Yeni eklenecek olan ara yüz ile çok daha kolay bir kullanımı, oyun deneyimini ve daha etkili bir görselliği oyunculara vermeye çalışan DICE serinini 3 oyununu birbirine bağlama fikrini de hayata geçirmiş olacak.

Mevcut ara yüzün yerine geçecek olan Battlefield yeni ara yüz çalışması aslında hali hazırda Battlefield 4 tasarımı için beta sürecinde sunuluyor. Tabi beta kaydı olan kısıtlı bir oyuncu kitlesi tarafından test ediliyor. Sunulması ise büyük olasılıkla Battlefield 1 çıkış tarihi ile aynı döneme denk gelecek. O zamana kadarda Battlefield: Hardline, Battlefield 4 ve Battlefield 1 için tüm geliştirmeler tamamlanmış olacak. Sunulacak olan yeni ara yüz özelliklerine baktığımızda en dikkat çekici özelliğin oyunlar arasındaki geçiş olacağını görebiliyoruz. Çok daha kompakt bir kullanım sunacağından ise şüphe yok.

Battlefield Yeni Ara Yüzünün Özellikleri

Battlefield yeni ara yüzü ile oyunculara daha kolay bir oynanış prensibini sunmayı amaçlıyor. Battlefield 1, Battlefield 4 ve Battlefield: Hardline oyunlarını kapsayan bu yeni ara yüz sayesinde üç oyun arasında geçiş yapabilmek tek bir tık uzağımızda olacak. Aynı şekilde takım kurma işlemini oyuna girdikten sonra yaptığımız oyunda artık menüden arkadaşlarımızla takım oluşturup istediğimiz düzenlemeleri yapabileceğiz.

Stüdyonun geliştirme ve öneri noktasında da ara yüz üzerinden sizden tavsiye alacağını belirtelim. Bu sefer DICE ve EA tarafından gerçekten kullanışlı bir geliştirme geldiğini görüyoruz. Yakın zamanda Battlefield yeni ara yüz beta süreci başlayacak ve sizlere yine duyuracağız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir