Battlefield 5 İlk Gösterimi Ne Zaman Yapılacak?

Battlefield 5 İlk Gösterimi Ne Zaman Yapılacak

Battlefield serisi şimdiye kadar CoD ile boy ölçüşebilen ve en büyük rakibi olan tek oyun olarak tanımlanabilir. EA cephesinin bu oyuna sırf bu yüzden fazlasıyla önem verdiğini biliyoruz. Özellikle Battlefield 4 ile gerçekten muazzam bir çıkış yakalansa da oyunun yeni sürümü için belirsiz bir sessizlik olmuştu. Bu sessizlik ise çeşitli spekülatif haberlerle çarpıtılıyordu. Geçtiğimiz aylarda en çok dikkat çeken haberlerden birisi ise Battlefield 5’in 2016 yılı içinde çıkmayacağına yönelik olandı. Bu kısmi olarak doğru kabul edilebilir.

Müjdeli bir haber verilerek EA tarafından yönetilen resmi Battlefield sitesine bir zaman sayacı eklenerek Battlefield 5 ibaresi yerleştirilmiş. Bu noktada tabi ki oyunun çıkışından bahsetmek imkânsız görünüyor. Şimdiye kadar hiçbir içerik sunulmadığından bu sayaç son bulduğunda ilk defa Battlefield 5 gösterimi ile karşılaşacağız. Eğer sizde oyunlar arasında seçim yaparken bu seriye ilgi duyuyorsanız beklemeniz gereken tarihte belirlendi. Battlefiled 5 tarihi 6 Mayıs 2016’da saat 23:00 sularında verilerek dev bir gösterime sahne olacağı belirtildi.

Battlefield 5 Gelecekte Mi Geçecek?

Battlefield 5 oyununun çıkışı ya da farklı detayları üzerine de yoğun bir haber duyuluyordu. Kimi oyun mecraları bu sefer serinin tarihin ilerisine gideceğini bazılarıysa dünya savaşı senaryosuyla karşımıza çıkacağını söylüyordu. Bu söylemlere de açıklık getiren EA sızıntıların bazılarını doğru kabul etmemize sebep olabilir. Keza Blake Jorgensen tarafından yapılan açıklamalar direkt olarak EA cephesinin yaptığı bir açıklama olarak kabul ediliyor. Kendisi ise askeri tarza kesin olarak bir dönüş yapılacağından bahsediyor.

Hatırlayacağınız üzere Battlefield 5 oyunu birinci dünya savaşına odaklanan bir hikâyeyle sunulacak şeklinde bir sızıntı vardı. Bunu da sizlerle paylaşmıştık. Şimdi askeri tarza dönüş yapan oyunun bize birinci dünya savaşı dönemini mi yansıtacağını öğrenmek için 6 Mayıs 2016’yı beklemek zorundayız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir